Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Monika Olejnik wygrała w sądzie z tygodnikiem "Sieci". Muszą słono zapłacić

51
Podziel się:

Po trwającym ponad cztery lata procesie przeciwko redaktorowi naczelnemu "Sieci” Jackowi Karnowskiemu oraz wydawcy tego tygodnika spółce Fratria, zapadł prawomocny wyrok ws. artykułu "Brunatne Pióra". Naruszono w nim dobre imię dziennikarki. Sąd nakazał opublikowanie przeprosin oraz zapłatę sumy 25 tys. zł na wskazany cel społeczny.

Monika Olejnik
Monika Olejnik (Agencja Gazeta, Adam Stepien)

Artykuł ukazał się 14 października 2013 roku. Autorka krytykowała dziennikarzy za poruszanie tematu pedofilii w Kościele, porównała ich do "goebbelsowskiej propagandy". Na okładce pisma umieszczono Tomasza Lisa w nazistowskim mundurze, z różańcem w zakrwawionej ręce. Padło dramatyczne pytanie: "Czy zatrzymają się dopiero wtedy, kiedy zaczną ginąć księża?".

W tekście pojawiło się również nazwisko Olejnik. Dziennikarka zdecydowała się pozwać Karnowskiego i Fratrię. Sąd pierwszej instancji orzekł w 2016 roku, że mają przeprosić dziennikarkę i wpłacić 25 tys. zł na cel społeczny.

W czwartek późnym wieczorem Olejnik poinformowała na Facebooku, że sąd apelacyjny utrzymał wyrok w mocy. "Pamiętajmy - nawet jeśli się nie zgadzamy, powinniśmy się szanować!" - zaapelowała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(51)
jero
5 lata temu
"Pamiętajmy - nawet jeśli się nie zgadzamy, powinniśmy się szanować!" - zaapelowała. Widać, ze w jej przekonaniu szacunek tylko należy się jej, a nie "Sieci". Moralność Kalego.
Nick
5 lata temu
Ależ ona jest paskudna!
Toga
5 lata temu
Tzw wymiar tzw sprawiedliwości i wszystko jasne.
ROZI
5 lata temu
i słusznie ,za chamstwo sie płaci WIEŚNIAKI
Koniec PO
5 lata temu
Olejnik i lis może tak napiszecie o muzułmańskich pedofilach którzy biorą "śluby" z kilkuletnimi dziećmi jak ich "prorok" stary obleśny 53 letni cap który posuwał 9 letnie dziecko?!
pikolo
5 lata temu
Hahahahaha... To jest przyklad, dlaczego nalezy te kaste specjalnej troski rozgonic na cztery wiatry...
xxxx
5 lata temu
Dobre imię TW"stokrotka".
Eliza
5 lata temu
Jeszcze wygrała , PO reformie i dobrej zmianie nie będzie to takie oczywiste, jestem jak najbardziej za tym aby uwolnić sądy od dawnej Kasty , czas na zmiany, zmiany, zmiany !!!
Dzidek
5 lata temu
Kiedys skakala wysoko ale juz CZERWONA UBecka OWCA zostala zdyskfalifikowana do poziomu minimum+0
Ja Dziecko z ...
5 lata temu
Ta Sama ..
Tatuś z UB
5 lata temu
Stokrotka rosła polna a nad nią WSI!
Polkaaaa:
5 lata temu
Karnowski to ten pajac co jest przeciwnikiem handlu w niedziele ale sam w niedziele chodzi na zakupki do Galerii Handlowych :) Żałosna OBŁUDA !!!
vvv
5 lata temu
dzisiaj lala TAK
Pol
5 lata temu
W sadach jak narazie bez zmian.stara gwardia rządzi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić