Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Morderstwo "małej miss". Nowy trop w sprawie sprzed 25 lat

7
Podziel się

JonBenet Ramsey była na okładkach gazet w całych Stanach Zjednoczonych. Dziewczynka brylowała na konkursach piękności i została okrzyknięta "małą miss". W wieku zaledwie 6 lat została brutalnie zamordowana – ktoś udusił ją w nocy nylonowym sznurkiem. Teraz eksperci kryminalistyki wpadli na nowy trop w sprawie morderstwa sprzed 25 lat.

Morderstwo "małej miss". Nowy trop w sprawie sprzed 25 lat
Policja od 25 lat usiłuje rozwiązać zagadkę morderstwa JonBenet Ramsey. (Twitter)
bEUROFFN

Morderstwo JonBenet Ramsey to jedna z najgłośniejszych zagadek kryminalnych w historii USA. Nigdy nie udało się złapać sprawcy, pomimo tego że w poszukiwania poza policją włączali się liczni prywatni detektywi i amatorzy kryminalistyki. Ci ostatni znaleźli ostatnio poszlakę, która może naprowadzić ich na właściwy trop.

Śmierć JonBenet Ramsey. Przez 25 lat nie odnaleziono mordercy małej miss

JonBenet Ramsey zginęła w Boże Narodzenie 1996 roku. Tragedia rozegrała się po przyjęciu zorganizowanym przez jej rodziców. John Ramsey, jako właściciel firmy informatycznej, otrzymał wtedy tytuł Biznesmena Roku.

bEUROFFP

Ramsey'owie zorganizowali huczne przyjęcie dla znajomych i rodziny w okazałym domu w Boulder w stanie Kolorado. Goście opowiadali później funkcjonariuszom, że JonBenet kłóciła się na nim ze starszym o trzy lata bratem o imieniu Burke. Chłopak miał być zazdrosny o uwagę gości.

Część opinii publicznej założyła, że 9-latek mógł zamordować siostrę. Policja wykluczyła jednak tę hipotezę. Wiele lat później Burke wywalczył wielomilionowe odszkodowanie od stacji telewizyjnej CBS, która wyemitowała film sugerujący, że to właśnie on zabił JonBenet.

25 grudnia z samego rana matka dziewczynki Patsy Ramsey zauważyła na schodach przed drzwiami wejściowymi list. Żądano w nim 118 tys. dolarów okupu za uwolnienie córki. Kobieta natychmiast pobiegła do pokoju małej miss. Łóżko dziewczynki było puste.

bEUROFFV

Matka od razu zbudziła męża i zaczęła razem z nim przeszukiwać rezydencję. Po kilku godzinach rodzice, wbrew żądaniom porywaczy, zawiadomili policję.

Zwłoki JonBenet znaleziono w piwnicy. Ciało ukryte było w jednej z komórek. Stwierdzono, że dziewczynkę uduszono nylonowym sznurkiem i zadano jej kilka ciosów w głowę.

bEUROFFW

Zabójstwo małej miss. Sprawca wykorzystał ją seksualnie?

Pomimo tego, że sekcja zwłok wykluczyła gwałt, funkcjonariusze twierdzą, że przestępstwo mogło mieć podtekst seksualny. Sprawca mógł wykorzystać 6-latkę w inny sposób. Eksperci podkreślali, że JonBenet była idealnym celem dla pedofilów – często pojawiała się w telewizji z mocnym makijażem i twarzą laleczki, reklamując ubrania dla dzieci.

Innym rozważanym motywem zbrodni mogła być zawiść. Wskazywałaby na to notatka znaleziona przed domem przez matkę. Rodzice 6-latki byli bardzo zamożni.

Patsy i John Ramsey'owie sami również znaleźli się pod lupą policjantów. Funkcjonariusze podejrzewali, że do śmierci JonBenet mogła przyczynić się matka dziewczynki. W końcu rodzice zostali jednak całkowicie oczyszczeni z zarzutów. Matka małej miss nie doczekała rozwiązania zagadki śmierci córki – zmarła na raka w 2006 roku.

bEUROFFX

Nie potwierdzono żadnej hipotezy. Policjanci popełnili w postępowaniu liczne błędy

Na przestrzeni lat pojawiły się także hipotezy o włamywaczach oraz o zabiciu dziewczynki przez nauczyciela Johna Marka Karra. W 2006 roku zatrzymano go za posiadanie pornografii dziecięcej. Choć przyznał się do zbrodni, wkrótce odkryto że jego zeznania były fałszywe.

Policjanci mieli dopuścić się w postępowaniu wielu błędów. Nie zabezpieczyli miejsca zbrodni i nie wykonali dokładnych zdjęć zwłok dziecka. Sprawą wielokrotnie zajmowali się wynajęci przez Ramsey'ów prywatni detektywi.

Nowe poszlaki po 25 latach. To on zamordował JonBenet?

Zagadkę jakiś czas temu wzięła na tapet amatorska grupa detektywów JonBenet Investigation. Jak donosi portal RadarOnline, jeden z jej członków wpadł ostatnio na nowy trop. To próbka DNA uzyskana od potencjalnego podejrzanego – człowieka powiązanego z osobą mieszkającą w sąsiedztwie Ramsey'ów.

bEUROFFY

Materiał genetyczny zdobyto podstępem. Zebrano bowiem wyrzucony przez niego niedopałek papierosa. Detektyw-amator przekazał próbkę śledczemu Michaelowi Angusowi z hrabstwa Genesee.

Obejrzyj także: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUROFGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
marek
3 miesiące temu
Matka albo brat .
mały
7 miesięcy temu
Autor artykułu cierpi chyba na NARKOLEPSJĘ i zasnął na stojąco podczas pisania :-)
kaja
7 miesięcy temu
Przekazał próbkę śledczemu i co dalej? Artykuł ktoś zaczął pisać i zasnął?
bEUROFGr
Ultra
7 miesięcy temu
Tak się kończy jak mamusie spełniają swoje marzenia i bawią się kosztem swoich curek
iooooop
7 miesięcy temu
MAMCIE ROBIA Z DZIECI CELEBRYTKI ..a ..potem się dziwią,że ..../PIENIADZE jak WIDAĆ SZCZĘSCIA NIE DAJĄ ... /
kapet
7 miesięcy temu
Jestem pozytywnie zdumiony! Po raz pierwszy spotkałem się w mediach z prawidłową odmianą rzeczownika "tapet":"Zagadkę jakiś czas temu wzięła na tapet amatorska grupa detektywów". Dotychczas wszyscy "eksperci" pisali (i nadal piszą) "na tapetę", co jest pozbawione cienia sensu.
uwaga
7 miesięcy temu
Autorze artykułu co za głupoty wypisujesz. To nie rodzice zorganizowali przyjęcie, tylko ich znajomi. Nikt się z nikim nie pokłócił. Incydent na polu golfowym z bratem miał miejsce 2 lata wcześniej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić