Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Morze wyrzuca tajemnicze stworzenia. Eksperci ostrzegają

27
Podziel się

Fascynujące morskie stworzenia są ostatnio wyrzucone przez fale na wybrzeże Wielkiej Brytanii. Plażowicze nie mogą się nadziwić ich nietypowym kształtom i barwie. Choć są piękne, lepiej się do nich zbliżać – ostrzegają eksperci.

Morze wyrzuca tajemnicze stworzenia. Eksperci ostrzegają
Dziwne żyjątka są obserwowane na brytyjskim wybrzeżu (Getty Images, lisad1724)
bETGOBZx

Tajemnicze zwierzęta są od jakiegoś czasu obserwowane wzdłuż wybrzeża Horton Beach w Wielkiej Brytanii. Wyglądają jak galaretowaty półprzeźroczysty dysk. Spacerowicze zachodzą w głowę, czym są ci specyficzni goście na plaży.

Spacerowicz Barry Gill zauważył te stworzenia podczas spaceru z psem. - Były ich setki zarówno w wodzie, jak i na plaży. Naprawdę piękne. Na początku myślałem, że to małe stateczki – powiedział "Daily Star".

bETGOBZz

"Wietrzni żeglarze" zalewają brytyjskie wybrzeża

Niewiele wiadomo na temat tych wyjątkowych stworzeń. Żyjątka mają zwykle mniej niż siedem centymetrów długości. Według The Wildlife Trusts są często widywane między wrześniem a marcem i najczęściej pływają na powierzchni cieplejszych wód oceanów na świecie.

bETGOBZF

Jak donosi "Wales Online" stworzenia to Velella, nazywane potocznie "wietrznym żeglarzem" ze względu na charakterystyczną płetwę, przypominającą żagiel. "Żagiel" pozwala organizmowi łapać wiatr i podróżować prądami oceanicznymi.

Najlepiej rozpoznać je jednak po ciemnoniebieskim, owalnym "tułowiu", znanym jako pływak. Zwisają z niego małe macki, służące do polowania na młode ryby i inne małe zwierzęta.

bETGOBZG

Zwierzęta te w gruncie rzeczy są zdane na łaskę wiatrów i dlatego zwykle można je znaleźć wyrzucone na brzeg w setkach, a czasem nawet tysiącach, szczególnie po burzliwej pogodzie.

- Żeglarze są naprawdę niesamowici. Nie są to prawdziwe meduzy, w rzeczywistości są znane jako kolonialne hydroidy - mówi Gina Gavigan z The Wildlife Trust of South and West Wales i ostrzega - Jeśli zauważysz taki okaz, pamiętaj, że należy podziwiać je z daleka. Nie dotykaj ich, ponieważ mogą powodować łagodne oparzenia.

Zobacz także: Morskie potwory. Najdziwniejsze stworzenia, które morze wyrzuciło na brzeg
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGOCaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Nemeczek
2 miesiące temu
Urocze. Można by je zbierać łopatką do wiadra i chociaż część oddać oceanowi
Andrzej
2 miesiące temu
Tu widać władnie do czego doprowadziło dawanie stołków i stanowisk ćwierć inteligentnym członkom rodziny i znajomkom.. Oni nawet artykułu nie potrafią napisać żeby na kilometr nie jechalo debilizmem.. Tak samo ich specjaliści i naukowcy jeszcze nie zjarzyli ze juz prawie wszyscy wiedzą że Covid to sciema..
Labeo
2 miesiące temu
"Choć są piękne, lepiej się do nich zbliżać" Czy w kazdym z tych waszych smiesznych artykulow musi byc blad ??
bETGOCab
Joooo
2 miesiące temu
To kosmici udajacych nie zywych
wiech
2 miesiące temu
cyt:"Choć są piękne, lepiej się do nich zbliżać – ostrzegają eksperci." Czyli co? Oczarują z bliska? Czy może odwrotnie, kara boska Cię dosięgnie?
Ddd
2 miesiące temu
Kto pisze te wypociny bez ładu i składu
wiki
2 miesiące temu
Aretuzy powodują na całym świecie oparzenia mniej lub bardziej poważne w skutkach, czasem prowadzące do śmierci. W mieście Adicora w Wenezueli na przełomie 2006/2007 stwierdzono 59 przypadków oparzeń. Większość ofiar stanowili turyści[8]. Toksyna żeglarza portugalskiego (białko o masie cząsteczkowej 240 kDa) składa się z trzech silnie glikozylowanych podjednostek. W warunkach laboratoryjnych może powodować zaburzenia pracy układu krwionośnego, co u małych ssaków może być śmiertelne[9]. Kontakt z jego nićmi chwytnymi jest bolesny dla człowieka i może skutkować dysfunkcjami naczynioruchowymi, zapaścią[10], niewydolnością oddechową, zaburzeniami w układzie nerwowym, mięśniowo-szkieletowym i pokarmowym[11].
Xxx
2 miesiące temu
A kim są ci eksperci???????? Słucham.....
morze
2 miesiące temu
moze to sa kowidy
Wsnr
2 miesiące temu
Co za tekst! Powala inteligencją.
O nas
2 miesiące temu
też to gdzieś musiało wyrzucić a potem zamieniło się w PiS. Toooooo obcy!!!!
Andzia
2 miesiące temu
Kolonialne hydroidy? WTF???? Rząd, gatunek, podgatunek? Nie znam.
POZDRAWIAM
2 miesiące temu
uważajcie bo do nas to chyba tuska wyrzuciło
bETGOBZT
fogiel
2 miesiące temu
Doda usunęła implanty piersi i po roku zaczęły ewoluować.to całe wyjaśnienie zagadki pojawienia się tych stworzeń
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić