Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Ten goryl był światową sensacją. Zmarł w ramionach swojego wybawcy

7
Podziel się:

Pożegnanie dobrego przyjaciela. Goryl górski, który stał się światową sensacją za sprawą selfie ze strażnikiem z Parku Narodowego Virunga, zmarł po długiej walce z chorobą. Odszedł w wieku 14 lat, w ramionach mężczyzny, który uratował go jako niemowlę.

Ten goryl był światową sensacją. Zmarł w ramionach swojego wybawcy
Goryl Ndakasi (Park Narodowy Virunga)

Bardzo smutna wiadomość z Afryki. Osierocony goryl górski Ndakasi zmarł w wieku 14 lat w ramionach strażnika parku Andre Baumy w Parku Narodowym Virunga we wschodnim Kongo.

Zwierzę zostało uratowane przez strażników parku, gdy miało zaledwie dwa miesiące. Gorylątko znaleziono przytulone do swojej martwej matki, która została zastrzelona.

Ndakasi zyskał sławę po tym, jak został sfotografowany z innym sierotą Ndeze na selfie ze strażnikiem parku. Pracownik nazwa się Mathieu Shamavu, a rzecz działa się w 2019 roku. W sprawie tej wyciskającej łzy śmierci wydano nawet specjalne oświadczenie.

To był zaszczyt wspierać i opiekować się tak kochającym stworzeniem, zwłaszcza wiedząc, jaką traumę doznał w bardzo młodym wieku - napisał opiekun goryla.
Jestem dumny, że nazwałem Ndakasiego moim przyjacielem. Kochałem ją jak dziecko, a jej wesoła osobowość wywoływała uśmiech na mojej twarzy za każdym razem, gdy wchodziłem z nią w interakcję - dodał.

Virunga jest uznawana za najbardziej rozwinięty pod względem bioróżnorodności park narodowy Afryki. Obejmuje lasy tropikalne, góry ośnieżone i aktywne wulkany. Jest to również jeden z ostatnich bastionów dzikich populacji goryli górskich. W parkach w górach Konga, Rwandy i Ugandy w ich naturalnym środowisku żyją ostatnie goryle górskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
strzelec77
8 miesięcy temu
Szacunek dla tego opiekuna.Dobry i wrażliwy człowiek.
starveling
8 miesięcy temu
To bhła samica, czego dowiadujemy się dopiero pod koniec tekstu, praktycznie tylko z jednego zdania.
Asz
8 miesięcy temu
Zwierzęta umierają. To są nasi mniejsi bracia.Pogarda ludzka jest nie do przyjęcia. Mają duszę.
Wyjebutsa
8 miesięcy temu
Umierają, tak jak ludzie i rośliny. Zdychają wg kościoła bo ma ich to odróżnić od dzieci Bożych, które są istotami myślącymi i z duszą ,choć oczywiście okazało się dawno ,ze zwierzeta maja uczucia i sa zdolne odczuwać. Co niezwykle nawet drzewa "placzą" ,trzeba to uznać i cóż; Zwierzęta umierają tak jak ludzie
Mirek UK
8 miesięcy temu
Piekne zwierze i na pewno niesamowita wiez laczyla je z opiekunem, niemniej zwierzeta zdychaja, ludzie umieraja...
manki
8 miesięcy temu
Upadek ludzkości. Już nie ma o czym pisać.
Oliver
8 miesięcy temu
Który to będzie ten Goryl?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić