Na długo zapamięta ten rajd. Dostał aż 2500 zł mandatu

28

Nie od dziś wiadomo, że pośpiech nie popłaca. Bardzo dobitnie przekonał się o tym kierowca mercedesa, który drogą ekspresową S-5 gnał o blisko 100 km/h za szybko. Policjanci wystawili mu odpowiedni mandat.

Na długo zapamięta ten rajd. Dostał aż 2500 zł mandatu
Jechał aż 218 km/h (Policja)

Drogowy pirat został przyłapany na drodze ekspresowej S-5 w dniu 12 lipca. Wpadł w sidła policjantów z trzebnickiej grupy Speed, którzy przemieszczali się w kierunku Warszawy.

Przy dopuszczalnej prędkości 120 km/h, 35-latek poruszał się z prędkością 218 km/h. Popełnione wykroczenie zostało też zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator - czytamy w komunikacie policyjnym.

Drakońska kara dla pirata drogowego

35-latek z powiatu szamotulskiego za znaczące przekroczenie prędkości otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych, a poza tym na jego konto trafiło aż 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowcy nieprzestrzegający obowiązujących ograniczeń stwarzają zagrożenie zdrowia i życia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy w dużej mierze od nas samych. To my, jako uczestnicy ruchu drogowego, mamy wpływ, na to, czy na drogach będzie bezpiecznie - podkreślają mundurowi.

Zdecydowanie nie warto lekceważyć przepisów. Nie dość, że w ten sposób kierowcy narażają się na zagrożenie, to jeszcze mogą zostać ukarani dotkliwą karą, co widać choćby na przytoczonym przykładzie.

Zobacz także: Rozbił samochód na latarni. Pokaz głupoty amerykańskiego kierowcy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić