o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Śmierć policjanta na komendzie w Kole. Nowe informacje o tragedii

145
Podziel się

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło na komendzie w Kole. W maju postrzelił się tam jeden z funkcjonariuszy. Na jego śmierć mogło mieć wpływ środowisko pracy.

Śmierć policjanta na komendzie w Kole. Nowe informacje o tragedii
Policjant postrzelił się przez problemy w pracy. (Getty Images)
bDUCiEjV

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej śmierci policjanta z komendy w Kole. Przesłuchano jak dotąd kilkudziesięciu świadków, śledczy otrzymali także wszystkie opinie biegłych - informuje rmf24.

Tragiczna śmierć na komendzie w Kole

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Zmieniono kwalifikację czynu na namowę do samobójstwa i pomoc w samobójstwie. Wiadomo, że policjant był niewłaściwie traktowany w trakcie służby.

Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów. Badany jest wątek traktowania funkcjonariusza przez przełożonych oraz wywieranie na niego nacisku.

bDUCiEjX
Zobacz także: Jacek Kurski znów prezesem TVP. Andrzej Dera pytany o gratulacje od prezydenta

Do tragedii doszło w maju bieżącego roku. Jeden z policjantów z wydziału prewencji KPP w Kole w Wielkopolsce śmiertelnie się postrzelił. Wcześniej wielokrotnie sygnalizował swoim współpracownikom, że jest źle traktowany przez kierownictwo.

33-latek służył w policji od 10 lat. Po tym zdarzeniu większość jego kolegów przeszła na zwolnienia lekarskie. Natomiast kierownictwo komendy twierdzi, że nie wiedziało o problemach funkcjonariusza.

bDUCiEkd

Czytaj także:

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz [ TUTAJ ].

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUCiEky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(145)
byłypies
8 miesięcy temu
Robiłem w tym systemie. Byłem traktowany niczym najgorsze bydle przez przełożonych. Każdy o wszystkim wiedział i nic nie można było zrobić . Z przełożonymi pili ich przełożeni a każde pismo trafiało z powrotem do rozpatrzenia do właściwego przełożonego. Wydział spraw wew. miał to w dupie bo kamendanty są jak bogowie i ich się nie rozlicza i mogą robić co chcą. doświadczyłem ogromu krzywd i musiałem zrezygnować . rozumiem tego człowieka to tragedia ....
obserwator
8 miesięcy temu
To samo było w komendzie Powiatowej Policji w Miechowie podczas libacji zabili policjanta!!!Zatarli slady powiedzieli ze się postrzelił!!1Zatuszowali libacje na komendzie i utarli łeb-ale sa swiadkowie i niejeden jescze moze dostać dożywocie!!!
pikuś
8 miesięcy temu
mógł wybić kilku co mu podskakiwali i zle ludzi traktowali
bDUCiEkz
GAGA
8 miesięcy temu
COŚ JEST NA RZECZY, W JAWORZNIE W TEN SAM SPOSÓB ZGINĄŁ POLICJANT NA KOMENDZIE.......
zasmucony
8 miesięcy temu
To hasło „Pomagamy i chronimy” umieszczane na nowych radiowozach nie pomaga? Komu pomagacie i kogo chronicie? Może poproszę o komentarz w tej sprawie?
Najnowsze komentarze (145)
Acab 1312
3 miesiące temu
Kolejna ofiara systemu. Wykończył się psychicznie. I gdzie był policyjny psycholog? Wniosek: wybij sobie z głowy szukać pracy na komendzie.
Stroz prawa
5 miesięcy temu
Dobrze, jednego mniej.Tam pracuja same wyrzutki spoleczne.
iq160
8 miesięcy temu
Smutne. Szkoda mi tego chłopa, bo śmierć nigdy nie jest rozwiązaniem. Ktoś mógł zareagować, ktoś bez wątpienia chciałby pomóc, ale w mojej opinii pracując tam trzeba mieć doktorat z prawa. Jeśli pomimo sygnałów do kolegów i koleżanek, i przede wszystkim do przełożonych nie ma problemu (nie występował w ocenie indywidualnej kierownictwa) , znaczy to że może nie było ono w formie pisemnej, może dodatkowo potrzeba było za potwierdzeniem odbioru taki wysłać? To patologiczna sytuacja. Jeśli zarzuty zostałyby potwierdzone, lub chociaż uprawdopodobnione - kierownictwo powinno dostać nie tylko zarzuty karne, ale równiez przede wszystkim być wydalone z formacji. BTW dziś wystarczy byle pseudo donos by zawiesić policjanta, a Ci jakoś są wciąż na stołkach.
Dlaczego?
8 miesięcy temu
W komendzie, w komisariacie. Na komendę, to się wykonuje polecenia i rozkazy. Dziennikarze, tak trudno napisać po polsku???!!!
Obywatel
8 miesięcy temu
Natychmiast NIE ZWOLNIC ALE WYZUCIC DYSCYPLINARNIE poczawszy od komendanta a skonczywszy na najnizszym szczeblu oficera gdyz to wiedzieli wszyscy i to nie nowosc dlatego potem na sluzbie policjanci sa jacy sato wina przelozonych
Aga
8 miesięcy temu
w POLCJI nie zanotowano do tej pory ŻADNEGO przypadku mobbingu, CUD
Yogi
8 miesięcy temu
szkoda, że nie zabrał ze sobą żadnego kolegi
Komendant
8 miesięcy temu
Wyborcy PO
bDUCiEkr
harpia
8 miesięcy temu
Cyba w komendzie, a nie na komendzie.
chuck morris
8 miesięcy temu
postrzelił się ?, chyba zastrzelił...,widocznie nie nadawał się do pracy w korpo...
hej
8 miesięcy temu
Czyli popełnił samobójstwo.Odpowiedzialność ponosi totalitarny system w Polsce
Artemida
8 miesięcy temu
Jeżeli już zdecydował się na tak tragiczny koniec to mógł wcześniej ukarać tych złych przełożonych
eeeeee
8 miesięcy temu
Policjant oddał do siebie 7 strzałów w głowę i 2 w plecy ... to najbardziej brutalne samobójstwo w naszej policji.
niestety
8 miesięcy temu
Dziesiejsza policja,to nie policja.To jakies fanatyczne "elementy"slepo,podporzadkowujace sie wladzy.Wystarczy popatrzec na nich w"akcji"i posluchac ich wypowiedzi.To jakies Zoombie!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić