Wróć na
Aldona Brauła
|

Śmierć policjanta na komendzie w Kole. Nowe informacje o tragedii

143
Podziel się

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło na komendzie w Kole. W maju postrzelił się tam jeden z funkcjonariuszy. Na jego śmierć mogło mieć wpływ środowisko pracy.

Śmierć policjanta na komendzie w Kole. Nowe informacje o tragedii
Policjant postrzelił się przez problemy w pracy. (Getty Images)
bCYcjzdx

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej śmierci policjanta z komendy w Kole. Przesłuchano jak dotąd kilkudziesięciu świadków, śledczy otrzymali także wszystkie opinie biegłych - informuje rmf24.

Tragiczna śmierć na komendzie w Kole

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Zmieniono kwalifikację czynu na namowę do samobójstwa i pomoc w samobójstwie. Wiadomo, że policjant był niewłaściwie traktowany w trakcie służby.

Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów. Badany jest wątek traktowania funkcjonariusza przez przełożonych oraz wywieranie na niego nacisku.

bCYcjzdz

Jacek Kurski znów prezesem TVP. Andrzej Dera pytany o gratulacje od prezydenta

Do tragedii doszło w maju bieżącego roku. Jeden z policjantów z wydziału prewencji KPP w Kole w Wielkopolsce śmiertelnie się postrzelił. Wcześniej wielokrotnie sygnalizował swoim współpracownikom, że jest źle traktowany przez kierownictwo.

33-latek służył w policji od 10 lat. Po tym zdarzeniu większość jego kolegów przeszła na zwolnienia lekarskie. Natomiast kierownictwo komendy twierdzi, że nie wiedziało o problemach funkcjonariusza.

Czytaj także:

bCYcjzdF

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz [ TUTAJ ].

bCYcjzea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(143)
byłypies
miesiąc temu
Robiłem w tym systemie. Byłem traktowany niczym najgorsze bydle przez przełożonych. Każdy o wszystkim wiedział i nic nie można było zrobić . Z przełożonymi pili ich przełożeni a każde pismo trafiało z powrotem do rozpatrzenia do właściwego przełożonego. Wydział spraw wew. miał to w dupie bo kamendanty są jak bogowie i ich się nie rozlicza i mogą robić co chcą. doświadczyłem ogromu krzywd i musiałem zrezygnować . rozumiem tego człowieka to tragedia ....
obserwator
miesiąc temu
To samo było w komendzie Powiatowej Policji w Miechowie podczas libacji zabili policjanta!!!Zatarli slady powiedzieli ze się postrzelił!!1Zatuszowali libacje na komendzie i utarli łeb-ale sa swiadkowie i niejeden jescze moze dostać dożywocie!!!
pikuś
miesiąc temu
mógł wybić kilku co mu podskakiwali i zle ludzi traktowali
bCYcjzeb
GAGA
miesiąc temu
COŚ JEST NA RZECZY, W JAWORZNIE W TEN SAM SPOSÓB ZGINĄŁ POLICJANT NA KOMENDZIE.......
zasmucony
miesiąc temu
To hasło „Pomagamy i chronimy” umieszczane na nowych radiowozach nie pomaga? Komu pomagacie i kogo chronicie? Może poproszę o komentarz w tej sprawie?
Najnowsze komentarze (143)
iq160
miesiąc temu
Smutne. Szkoda mi tego chłopa, bo śmierć nigdy nie jest rozwiązaniem. Ktoś mógł zareagować, ktoś bez wątpienia chciałby pomóc, ale w mojej opinii pracując tam trzeba mieć doktorat z prawa. Jeśli pomimo sygnałów do kolegów i koleżanek, i przede wszystkim do przełożonych nie ma problemu (nie występował w ocenie indywidualnej kierownictwa) , znaczy to że może nie było ono w formie pisemnej, może dodatkowo potrzeba było za potwierdzeniem odbioru taki wysłać? To patologiczna sytuacja. Jeśli zarzuty zostałyby potwierdzone, lub chociaż uprawdopodobnione - kierownictwo powinno dostać nie tylko zarzuty karne, ale równiez przede wszystkim być wydalone z formacji. BTW dziś wystarczy byle pseudo donos by zawiesić policjanta, a Ci jakoś są wciąż na stołkach.
Dlaczego?
miesiąc temu
W komendzie, w komisariacie. Na komendę, to się wykonuje polecenia i rozkazy. Dziennikarze, tak trudno napisać po polsku???!!!
Obywatel
miesiąc temu
Natychmiast NIE ZWOLNIC ALE WYZUCIC DYSCYPLINARNIE poczawszy od komendanta a skonczywszy na najnizszym szczeblu oficera gdyz to wiedzieli wszyscy i to nie nowosc dlatego potem na sluzbie policjanci sa jacy sato wina przelozonych
Aga
miesiąc temu
w POLCJI nie zanotowano do tej pory ŻADNEGO przypadku mobbingu, CUD
Yogi
miesiąc temu
szkoda, że nie zabrał ze sobą żadnego kolegi
Komendant
miesiąc temu
Wyborcy PO
harpia
miesiąc temu
Cyba w komendzie, a nie na komendzie.
chuck morris
miesiąc temu
postrzelił się ?, chyba zastrzelił...,widocznie nie nadawał się do pracy w korpo...
bCYcjzdT
hej
miesiąc temu
Czyli popełnił samobójstwo.Odpowiedzialność ponosi totalitarny system w Polsce
Artemida
miesiąc temu
Jeżeli już zdecydował się na tak tragiczny koniec to mógł wcześniej ukarać tych złych przełożonych
eeeeee
miesiąc temu
Policjant oddał do siebie 7 strzałów w głowę i 2 w plecy ... to najbardziej brutalne samobójstwo w naszej policji.
niestety
miesiąc temu
Dziesiejsza policja,to nie policja.To jakies fanatyczne "elementy"slepo,podporzadkowujace sie wladzy.Wystarczy popatrzec na nich w"akcji"i posluchac ich wypowiedzi.To jakies Zoombie!
Baca
miesiąc temu
Do policji idzie normalny człowiek?
Hmmmmmm
miesiąc temu
Bardzo głupio zrobił bo ja bym wolał odpalić tego kto mnie dojeżdża chociażby spędziłbym resztę życia za kratami ale swoje życie jest najważniejsze. Siebie mógłbym tylko w jednej sytuacji gdybym dowiedział się że jestem nieuleczalnie chory i będę się straszliwie męczyć a tak to szkoda SWOJEGO życia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić