Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Śmierć policjanta na komendzie w Kole. Nowe informacje o tragedii

211

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło na komendzie w Kole. W maju postrzelił się tam jeden z funkcjonariuszy. Na jego śmierć mogło mieć wpływ środowisko pracy.

Śmierć policjanta na komendzie w Kole. Nowe informacje o tragedii
Policjant postrzelił się przez problemy w pracy. (Getty Images)

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej śmierci policjanta z komendy w Kole. Przesłuchano jak dotąd kilkudziesięciu świadków, śledczy otrzymali także wszystkie opinie biegłych - informuje rmf24.

Tragiczna śmierć na komendzie w Kole

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Zmieniono kwalifikację czynu na namowę do samobójstwa i pomoc w samobójstwie. Wiadomo, że policjant był niewłaściwie traktowany w trakcie służby.

Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów. Badany jest wątek traktowania funkcjonariusza przez przełożonych oraz wywieranie na niego nacisku.

Zobacz także: Jacek Kurski znów prezesem TVP. Andrzej Dera pytany o gratulacje od prezydenta

Do tragedii doszło w maju bieżącego roku. Jeden z policjantów z wydziału prewencji KPP w Kole w Wielkopolsce śmiertelnie się postrzelił. Wcześniej wielokrotnie sygnalizował swoim współpracownikom, że jest źle traktowany przez kierownictwo.

33-latek służył w policji od 10 lat. Po tym zdarzeniu większość jego kolegów przeszła na zwolnienia lekarskie. Natomiast kierownictwo komendy twierdzi, że nie wiedziało o problemach funkcjonariusza.

Czytaj także:

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz [ TUTAJ ].

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić