Sonia Stępień
Sonia Stępień| 

Na porodówce zdębieli. Dziewczynka urodziła się z ogonem

28

Lekarze na porodówce w Nuevo Leon w Meksyku dokonali niecodziennego odkrycia. Jedno z dzieci urodziło się z kilkucentymetrowym… ogonem. Do tej pory na świecie odnotowano mniej niż 200 takich przypadków.

Na porodówce zdębieli. Dziewczynka urodziła się z ogonem
Dziecko urodziło z kilkucentymetrowym ogonem. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Twitter)

Dziewczynka przyszła na świat przez cesarskie cięcie w szpitalu w Nuevo Leon w północno-wschodnim Meksyku. Poród przebiegł bez komplikacji, dziecko urodziło się zdrowe, jednak już chwilę po wyciągnięciu go z łona matki lekarze zauważyli coś, co wprawiło ich w osłupienie.

W okolicy kości ogonowej, tuż nad lewym pośladkiem, noworodkowi wyrastał… ogon. Jak wskazano w raporcie opublikowanym na łamach specjalistycznego czasopisma "Journal of Pediatric Surgery Case Reports", ogon miał około 5 cm długości, był "miękki", "pokryty skórą i cienkimi włosami" i miał "szpiczasty" czubek. Można było nim poruszać, nie wywołując bólu.

Dziecko płakało, gdy struktura została uszczypnięta igłą – przekazali lekarze w raporcie medycznym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: LilMasti zrezygnowała z walk w oktagonie i zaczyna starania o dziecko

Na całym świecie odnotowano do tej pory mniej niż 200 przypadków dzieci urodzonych z ogonem. Lekarze z Nuevo Leon nie kryli zdziwienia. Dr Josue Rueda, który zajął się dziewczynką po jej urodzeniu, przyznał, że jest to pierwszy taki przypadek odnotowany w Meksyku.

Ogon został usunięty podczas operacji przeprowadzonej dwa miesiące po narodzinach dziecka. Dziewczynka została wypisana ze szpitala jeszcze tego samego dnia. Po zabiegu została jej jedynie niewielka blizna.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Odcięta narośl została następnie poddana analizie. Badania wykazały, że ​​był to "prawdziwy ogon", przypominający te występujące u zwierząt. Struktura zbudowana była z mięśni, naczyń krwionośnych i nerwów.

Specjaliści uważają, że narośl stanowiła pozostałość po ogonie, który występuje u ludzkich zarodków. Przy prawidłowo rozwijającym się płodzie jest on jednak absorbowany przez resztę ciała. Lekarze nie wiedzą, z jakiego powodu w rzadkich przypadkach ogon nie ulega wchłonięciu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić