Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Nagraj film dla Putina i opublikuj go w sieci — tak propaganda walczy z puczem

Członkowie proputinowskich organizacji "pozarządowych" muszą podpisywać specjalne oświadczenia, wskazujące na ich lojalność wobec władzy Władimira Putina. Internetowa mobilizacja polega też na nagrywaniu filmów z poparciem dla dyktatora i publikacja ich w sieci.

Nagraj film dla Putina i opublikuj go w sieci — tak propaganda walczy z puczem
Kreml próbuje reagować na pucz, szerząc propagandę wśród młodych Rosjan (Pixabay)

Internetowa mobilizacja organizacji proputinowskich skupiona jest wokół haseł zachęcających do otwartego poparcia władzy rosyjskiej i sprzeciwienia się buntownikom.

O sprawie informuje Biełsat. Dziennikarze agencji opublikowali skrypt z polecenia dla członków podmiotów, które wspierały rządy Władimira Putina.

Ich autorzy zaznaczają, że członkowie organizacji powinni nagrać wideo wspierające prezydenta Rosji i opublikować go w Internecie.

Nagraj filmik z poparciem dla prezydenta i wrzuć go w ciągu godziny - brzmi jeden z punktów instrukcji, którą powinni kierować się Rosjanie.

Wyżej wskazany skrypt pochodzi od członków Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego. To organizacja skupiająca uczniów i studentów. Działa w obwodzie wołogodzkim. Z kolei w obwodzie smoleńskim Rosjanie powinni rejestrować filmy pod hasłem "W jedności siła".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosjanie nie do końca wiedzą, jak reagować na pucz

Dotychczasowy odbiór puczu przez Rosjan jest zróżnicowany. Widać wyraźnie, że obywatele państwa-agresora, który od dawna oddziałuje na nich toporną propagandą, są pogubieni i zdezorientowani.

Dowodem na to jest fakt poddania się 180 żołnierzy regularnej armii rosyjskiej już na granicy Rosji z Ukrainą. Z kolei w kontrolowanym przez puczystów Rostowie nad Donem doszło do wymiany zdań między wagnerowcami i mieszkańcem miasta. Ten pytał, w jakim celu ludzie Jewgienija Prigożyna przeprowadzają atak na władzę.

Przypomnijmy, że pucz rozpoczął się 23 czerwca (w piątek) wieczorem. Bezpośrednim powodem ataku miał być domniemany (i niepotwierdzony) atak wojsk rosyjskich na siły Grupy Wagnera. Na ten moment (godzina 13:50) puczyści zbliżają się do Moskwy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić