o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

NASA pomoże prezydentowi USA w walce ze zmianami klimatycznymi

5
Podziel się

Członkowie Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) mają szerokie rozeznanie w kwestii zmian klimatycznych. Teraz postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z resztą amerykańskiego narodu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

NASA pomoże prezydentowi USA w walce ze zmianami klimatycznymi
NASA dołącza do Narodowej Grupy Zadaniowej ds. Klimatu w Białym Domu (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Joe Raedle , Staff)
bELoOMCt

NASA stanie się częścią Narodowej Grupy Zadaniowej ds. Klimatu w Białym Domu. Obowiązki, których podejmą się w niedalekiej przyszłości, zostały wstępnie wyszczególnione w wydanym przez prezydenta Joego Bidena rozkazie.

NASA wesprze Joego Bidena w walce o zatrzymanie zmian klimatycznych

Narodowa Grupa Zadaniowa ds. Klimatu dąży do postawienia kwestii dotyczących klimatu w centrum polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Jak podkreślają, walka z globalnym ociepleniem jest równoznaczna z dbaniem o bezpieczeństwo państwa i powinna być prowadzona globalnie.

bELoOMCv

Na temat współpracy z Białym Domem zabrał głos Gavin Schmidt. To starszy doradca klimatyczny NASA i zarazem dyrektor Goddard Institute for Space Studies w Nowym Jorku. Jak podkreślił, Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej posiada możliwości obserwacji planety Ziemi z kosmosu, a więc – gromadzenia danych odnośnie postępowania globalnego ocieplenia.

bELoOMCB
Biorąc pod uwagę nasze wyjątkowe możliwości obserwacji planety z kosmosu i to, że udało nam się zgromadzić długoterminowe dane, NASA jest w najlepszej pozycji, jeśli chodzi o informowanie o decyzjach politycznych obecnej administracji i poza nią – zauważa Gavin Schmidt.
Zobacz także: Zobacz też: Globalne ocieplenie nie istnieje? Zaskakująca odpowiedź ministra
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELoOMCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Jjjjjj
7 miesięcy temu
Potrzebni są prawdziwi specjaliści a nie tacy co powtarzają innych. Nic dziwnego że im cywilizacja bardziej rozwinięta tym szybciej się kończy. Przepisy i Ekologia zniszczą planetę.
Johny
7 miesięcy temu
Jeszcze Gretę niech sobie wezmą na konsultanta... ;)
mmm
7 miesięcy temu
w nasa robia dobre makiety
bELoOMCX
Dorcia
7 miesięcy temu
Lepiej nich oni nie pomagają, mało brudu już w Kosmosie przez NASA. Wysyłają bomby atomowe w kosmos, lasery i udają niewiniątka i że badają kosmos
RODO
7 miesięcy temu
Chyba z reumatycznymi w nieważkości ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić