o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Niezwykły widok w polskim lesie. Leśniczy ma dowód

23
Podziel się

Spotkanie w polskim lesie sarny nie jest niczym niezwykłym. Jednak zetknięcie się z białym osobnikiem, a na dodatek zrobienie mu zdjęcia, to już prawdziwa gratka. Leśniczy Adam Malczyk czekał na to kilka lat. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niezwykły widok w polskim lesie. Leśniczy ma dowód
Leśniczy już od kilku lat widywał niezwykłego osobnika, ale aż do teraz nie udało mu się zrobić mu zdjęcia (Twitter.com, Lasy Państwowe)
bDTSJath

Informacja o niezwykłym spotkaniu została opublikowana na profilu Lasów Państwowych na Twitterze. Autorem zdjęcia tzw. leucystycznej sarny, czyli obdarzonej niemal w całości białą szatą, jest leśniczy Adam Malczyk.

Biała sarna w poddębickim lesie. Leśniczy zrobił jej zdjęcie

Adam Malczyk jest leśniczym w poddębickich lasach w województwie łódzkim. Jak podano na Twitterze Lasów Państwowych, Malczyk już od kilku lat widywał na tym terenie białą sarnę. Jednak nigdy nie udawało mu się udokumentować spotkania na zdjęciu.

bDTSJatj

Dopiero niedawno Adam Malczyk zdołał zrobić zdjęcie niezwykłej sarnie. Gdy do tego doszło, koziołek albo nie zauważył leśniczego, albo nie uznał go za potencjalne zagrożenie. Wydawał się raczej spoglądać na mężczyznę z zaciekawieniem.

bDTSJatp
Tego niezwykłego mieszkańca poddębickich lasów uchwycono fotografii. Leucystyczna sarna to ogromna rzadkość, tego koziołka przemykającego między drzewami leśniczy widywał od lat, ale dopiero teraz udało mu się zrobić zdjęcie – podsumowano zdarzenie na Twitterze Lasów Państwowych.
Zobacz także: Zobacz też: Kulturalna sarenka. Potrafiła zachować się na pasach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTSJatK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Malgosia
miesiąc temu
W Lubuskiem nie daleko, łagów lubuski widywałam jelenia białego łącznie z białym porożem. Był piekny, najpierw widziałam go małego myślałam że to koza, pinoewa u nas wypuścili w lasy kozy górskie czy się zaklimatyzuja. A 2 lata później widziałam go z nowu z odległości około 5 metrów. Był piękny ogromny.
Poziomka
miesiąc temu
W Gdyni od lat sarna albinos biega razem ze swoim stadem. Chętnie podchodzą na polany przy okolicznym osiedlu i widok białego osobnika już nikogo tu nie dziwi.
Anik
miesiąc temu
Lesna ksiezniczka :)
bDTSJatL
Unikat
miesiąc temu
Prawie jednorożec....
Meander
miesiąc temu
To jest mydło Biały jeleń po obróbce
Najnowsze komentarze (23)
ma-mi
miesiąc temu
wczoraj na spacerze koło lasu za nieczynnym basenem w Olszynie k lubania też spotkaliśmy albinoskę sarnę.Tylko nie udało się ją uwiecznić.
Szymon.
miesiąc temu
To nie sarna. To PATRONUS !!!
inka
miesiąc temu
Jak z bajki, śliczny.
Antek
miesiąc temu
Nie lubiom mnie yntelegenty,niebedem siem wysilać.Pista se same mentory.
Wojewoda
miesiąc temu
Awansować go natychmiastowo na nadleśniczego.
PonuryDrwal
miesiąc temu
Gratulować pomysłu podania lokalizacji szerszej gawiedzi. Zaraz się znajdzie wyrywny (urzędnik; wyżej postawiony pionek z Lasów Państwowych; albo osobnik z rządzącej kliki) co stwierdzi, że ta mutacja genetyczna stanowi zagrożenie dla populacji, dlatego konieczny będzie odstrzał. Sam dokładnie wiem, gdzie to jest, bo miałem okazję widzieć koziołka dwukrotnie - za każdym razem było to magiczne spotkanie i nie chciałbym żeby drugie było tym ostatnim. Niestety, doświadczenie coraz częściej pokazuje, że im większe "ochy" i "achy" tym szybciej ktoś ostrzy sobie na to zęby i prędzej niż później, kładzie na tym swoje łapska.
Gosc
miesiąc temu
Podobny okaz jest tez w lasach woj. kujawsko-pomorskiego.
💠💠💠💠💠
miesiąc temu
Pewnie KOZIOLEK zmutowal jak ten słynny wirus☢☢☢☢☢☢☢☢☢☢☢
bDTSJatD
Kubuś
miesiąc temu
Uchwycono fotografii......Gratuluję.
Sinice2021🦠
miesiąc temu
Ja wiem czy to dobry news ZMUTOWANA KOZIOLEK SARNY PO OPICIU SIE WISLANEJ WODY Z DOMIESZKA 💩 OZONOWANEJ🤩
Andrzej
miesiąc temu
Może piszący by się zdecydował czy to sarna czy koziołek. Raz pisze tak, raz tak. A może to transpłciowy jeleń ;-)))))
laswegas
miesiąc temu
piękne,ja widuję białego daniela ale nie powiem gdzie bo myśliwi nie śpią
Vess
miesiąc temu
Na poligonie w Rembertowie k/Warszawy też jest sarna-albinos. Mój mąż widział ją już dwa razy. Często lubimy tam jeździć rowerem - oczywiście po ogólnodostępnych ścieżkach...
janbo
miesiąc temu
to daniel biały nic nadzwyczajnego
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić