Niezwykły widok w polskim lesie. Leśniczy ma dowód

35

Spotkanie w polskim lesie sarny nie jest niczym niezwykłym. Jednak zetknięcie się z białym osobnikiem, a na dodatek zrobienie mu zdjęcia, to już prawdziwa gratka. Leśniczy Adam Malczyk czekał na to kilka lat. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niezwykły widok w polskim lesie. Leśniczy ma dowód
Leśniczy już od kilku lat widywał niezwykłego osobnika, ale aż do teraz nie udało mu się zrobić mu zdjęcia (Twitter.com, Lasy Państwowe)

Informacja o niezwykłym spotkaniu została opublikowana na profilu Lasów Państwowych na Twitterze. Autorem zdjęcia tzw. leucystycznej sarny, czyli obdarzonej niemal w całości białą szatą, jest leśniczy Adam Malczyk.

Biała sarna w poddębickim lesie. Leśniczy zrobił jej zdjęcie

Adam Malczyk jest leśniczym w poddębickich lasach w województwie łódzkim. Jak podano na Twitterze Lasów Państwowych, Malczyk już od kilku lat widywał na tym terenie białą sarnę. Jednak nigdy nie udawało mu się udokumentować spotkania na zdjęciu.

Dopiero niedawno Adam Malczyk zdołał zrobić zdjęcie niezwykłej sarnie. Gdy do tego doszło, koziołek albo nie zauważył leśniczego, albo nie uznał go za potencjalne zagrożenie. Wydawał się raczej spoglądać na mężczyznę z zaciekawieniem.

Tego niezwykłego mieszkańca poddębickich lasów uchwycono fotografii. Leucystyczna sarna to ogromna rzadkość, tego koziołka przemykającego między drzewami leśniczy widywał od lat, ale dopiero teraz udało mu się zrobić zdjęcie – podsumowano zdarzenie na Twitterze Lasów Państwowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Kulturalna sarenka. Potrafiła zachować się na pasach
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić