Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Naukowcy ostrzegają. W tych miejscach najłatwiej zarazisz się koronawirusem

8
Podziel się

Amerykańscy naukowcy opublikowali wyniki bardzo ciekawych badań. Sprawdzili, w których miejscach koronawirus najszybciej się rozprzestrzenia. Okazuje się, że większość zakażeń odnotowuje się w kilku miejscach.

Naukowcy ostrzegają. W tych miejscach najłatwiej zarazisz się koronawirusem
Naukowcy ostrzegają. W tych miejscach najłatwiej zarazisz się koronawirusem (PAP, EPA, DANIEL DAL ZENNARO)
bELqtekB

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili interesujące badanie. Sprawdzili, gdzie człowiek może najłatwiej zarazić się koronawirusem. Wyniki zostały opublikowane 10 listopada w czasopiśmie "Nature" w Stanach Zjednoczonych. Wiemy, jakich miejsc unikać, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Badacze śledzili przemieszczanie się ludzi do różnych miejsc. Okazuje się, że restauracje, siłownie, hotele i domy modlitw należą do 10 proc. miejsc, które odpowiadają za 80 proc. wszystkich infekcji w USA. Nie bez powodu to właśnie tych lokalizacji najczęściej dotyczą ograniczenia. Zdaniem naukowców ponowne otwarcie lokali tego typu spowodowało największy przewidywany wzrost infekcji.

bELqtekD

Naukowcy dostrzegli również kolejną zależność. Według nich na zakażenie koronawirusem bardziej narażeni są mieszkańcy obszarów o niskich dochodach. Wynika to z mniejszej powierzchni sklepów i ich rzadszego występowania.

Sklepy spożywcze odwiedzane przez osoby o niższych dochodach mają średnio 60 procent więcej osób na metr kwadratowy, a odwiedzający pozostają tam o 17 procent czasu dłużej - powiedział współautor badania i profesor Uniwersytetu Stanforda Jure Leskovec.

W badaniu przeanalizowano dane telefonów komórkowych 98 milionów Amerykanów. Wszyscy byli mieszkańcami 10 głównych miast USA, czyli między innymi Nowego Jorku, Chicago, czy Los Angeles. Obserwacja została przeprowadzona przez naukowców z Northwestern University i Stanford. Badanie nie śledziło ludzi do miejsc takich jak szkoły, więzienia i domy opieki.

bELqtekJ

Koronawirus w USA

Epidemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych nie zwalnia tempa. Kraj ten jest nią najbardziej dotknięty ze wszystkich państw świata. W listopadzie dobowe liczby zakażeń często przekraczają sto tysięcy. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się około 10,3 miliona Amerykanów. Niestety 240 tys. z nich zmarło.

bELqtekK
Zobacz także: Oświadczenie twórców eksperymentalnej szczepionki. "Nie występują poważne skutki uboczne".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELqtele
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
obserwator
11 miesięcy temu
Te wszystkie badania są nic nie warte, "eksperci" są przekupieni i produkują jakieś liczby które nijak mają się do rzeczywistości.
dlaczego?
12 miesięcy temu
ostatnio podczas transmisji mszy , gdy pora na komunię kamery błądzą po ścianach.......
matematyk
12 miesięcy temu
W USA jest 330ml mieszkańców a w Polsce 37mln W ostatnich dniach w USA jest ok 140tyś zakażeń dziennie a w Polsce 26tyś. Zagadka: gdzie jest większy przyrost zakażeń?
bELqtelf
John
12 miesięcy temu
Jak widać w kościele też się można zarazić ale u nas rządzący sądzą że to siłownie gdzie ludzie są przeważnie młodzi wysportowani stanowią grupę ryzyka ale starsi schorowani w kościołach już nie
Fox
12 miesięcy temu
A w biedronkach i lidlach wirusa nie ma:) dajcie juz spokój :)
sarim
12 miesięcy temu
Co za bzdura
mona
12 miesięcy temu
...należą do 10 proc. miejsc, które odpowiadają za 80 proc... WTF???
Racjonalista
12 miesięcy temu
"Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się około 10,3 miliona Amerykanów. Niestety 240 tys. z nich zmarło." Policjanci na pałkach go przenoszą!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić