Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Nawet 500 zł mandatu we Wszystkich Świętych. Pamiętaj o tych zasadach

16
Podziel się

Jakie obostrzenia będą obowiązywać 1 listopada? Za co można dostać mandat? Czy na cmentarzu trzeba mieć maseczkę? Rozwiewamy pojawiające się wątpliwości.

Nawet 500 zł mandatu we Wszystkich Świętych. Pamiętaj o tych zasadach
Cmentarz - zdj. ilustracyjne (Getty Images, Kinek00)

Uroczystość Wszystkich Świętych coraz bliżej. Pojawiały się dyskusje na temat tego, czy 1 i 2 listopada cmentarze powinny być otwarte. Rząd ostatecznie uznał, że nie ma powodów, by zamknąć nekropolie. Wybierając się na cmentarz, powinniśmy jednak pamiętać o zachowywaniu 1,5-metrowego dystansu od innych osób.

Na cmentarzu nie trzeba zasłaniać ust. Pojawiają się jednak zalecenia, by zakładać maseczkę podczas odwiedzin grobów bliskich zmarłych. Jeżeli jej nie będziemy posiadać, to oczywiście nie grozi nam żadna kara.

Mandat można dostać wtedy, gdy nie zasłaniamy twarzy w obiektach zamkniętych. Policja może ukarać osoby lekceważące nakaz używania maseczki np. w kościołach czy autobusach. Za niedostosowywanie się do tego obowiązku grozi mandat w wysokości nawet 500 zł.

Pamiętajmy też o tym, że kościoły mogą być wypełniane w maksymalnie 75 proc. Do tego limitu nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione na koronawirusa.

Wszystkich Świętych. Czy będą kontrole w kościołach?

Nic nie wskazuje na to, by we Wszystkich Świętych policja robiła "naloty" na kościoły. Warto jednak pamiętać o odpowiednim dystansie i zakrywaniu twarzy. Kilka dni temu przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wystosował apel "do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
wars
3 miesiące temu
A o obowiązku noszenia czapek z pomponem to już Pan redaktorek nie wspomniał?! A jest taki wymóg, bo tylko czapka z pomponem może skutecznie zapobiegać grypie!!
szczepiomka
3 miesiące temu
Uwaga! nie ma covida kościelnego ani cmentarnego. Natomiast są problemy z głupotą. Patrzę na covida , a ten uśmiechniety bawi się meseczką. Za moment mamy odczyt na temat " Wpływ czynników naturalnych i wymuszonych na mutację wirusów". Covid mnie informuje, że dla nich wszystkie zmiany środowiskowe są naturalne, tak jak mutacja. Czyli jest impuls , jest reakcja.
Nikt6
3 miesiące temu
Czyli wylęgarnie.... bez zmian mogą być pełne, a policja w innych budynkach musi zarobić na karmę.
Pozdrawiam
3 miesiące temu
Budowanie bariery strachu jest fantastyczne jeśli chodzi o zdolność do hurtowego sterowania masami ludzi. Wprowadzanie zamordyzmu poprzez opinie przekupionych ekspertów jest tu klasycznym przykładem manipulacji faktami. A kto się nie zgadza to jest anty--- (możecie sobie dodać rzeczownik jaki chcecie). Dodatkowo nielegalne stosowanie obostrzeń i egzekwowanie ich wykonania to rola ówczesnego Kapo - jako praca urzędnicza/porządkowa. Kto tego nie widzi to jutro zostanie "zjedzony" przez system i zutylizowany po wykonaniu swojej pracy. Czekanie na wypłatę i klepanie procedur = jest uległej postawie do sytemu (praca niewolnicza).
Xxx
3 miesiące temu
Czy będą wpuszczać tylko zaszczepionych ? Kto będzie tego pilnował ? Czy nie lepiej zamknąć cmentarze ? Dlaczego niema zakazów !
Ada
3 miesiące temu
O czym wy piszecie 400 parę osób mówi miliona Polaków co mają robić to chore.
S&D
3 miesiące temu
Karać, karać i jeszcze raz karać to jest logika władzy aby kasa na wszystkie plusy była aby kupić resztę społeczeństwa. Jak zaczną jeszcze pałować to historia zatoczy pełne koło
Dramat
3 miesiące temu
Zaszczepilem sie dwa razy. Zachorowalem na covida. Jestem na izolacji i nie moge wyjsc do sklepu. Gdzie tu logika?
JWK
3 miesiące temu
op1 bo promieniowanie jest ultra wioletowe
Lola
3 miesiące temu
Byłam jako jedyna na cmentarzu w maseczce !
Arek
3 miesiące temu
Jakie obostrzenia? O co chodzi? Pytam bo nie jestem niewolnikiem.
Arek
3 miesiące temu
Jakie obostrzenia? O co chodzi? Pytam bo nie jestem niewolnikiem.
Dawid
3 miesiące temu
Haha, śmieszny artykuł.
Lozen
3 miesiące temu
Największą wylęgarnią covida są kościoły gdzie ludziska się tłoczą koło siebie, wystarczy, że jeden zarażony zakaszle i wszyscy tam będący od razu złapią covida. Powodzenia w łowach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić