Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Nie do wiary! Zebra uciekła z transportu

2

Małe, amerykańskie miasteczko North Bend w stanie Waszyngton słynie z górskiej przyrody. Często widuje się tu pumę, czy łosia. Teraz jednak pojawiła się zebra, która uciekła wraz z trzema podczas transportu do ogrodu zoologicznego - informuje BBC. Do tej pory miejscowość była znana z serialu "Miasteczko Twin Peaks".

Nie do wiary! Zebra uciekła z transportu
Zebra nagrana przez kamerę w lesie. (MyNorthwest, X)

Zwierzęta transportowane były do stanu Montana, oddalonego od North Bend o 700 mil. Cztery zebry wykorzystały chwilę nieuwagi pracowników i uciekły z przyczepy samochodowej. Jak informuje portal BBC, trzy z nich udało się złapać po kilku godzinach, gdy znalazły się w wybiegu dla koni.

Jedno zwierzę na wolności pozostaje od pięciu dni. BBC powołując się na informacje lokalnych urzędników informuje, że zebra mogła zbiec w głąb Gór Kaskadowych. Przez to schwytanie niesfornego zwierzaka może potrwać kolejnych kilka dób.

Według BBC, w próbie złapania zwierzaka pomaga wiele osób. Również grupy mieszkańców, które na co dzień trudnią się ratowaniem bezpańskich psów z gór. Samicę w ciągu tygodnia widziały dziesiątki osób. Ratownicy zbudowali specjalną stację karmienia, do której miała zostać zwabiona, jednak grupa ciekawskich gapiów prawdopodobnie spłoszyła ssaka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To tam Szczęsny z rodziną spędza majówkę. Sentymentalne dla nich miejsce

Zebra nagrana przez kamery

Z relacji mediów wynika, że kamery terenowe potwierdzają, że zebra żywi się oraz pije. Ponadto widać po niej, iż jest ogólnie zdrowa, pomimo temperatur, które w nocy spadły niemal do zera, a także potwierdzonej obecności lwa górskiego w okolicy.

Wyruszaliśmy w deszcz, słońce, śnieg, grzmoty i błyskawice, żeby się upewnić, jak sobie radzi – mówi 28-letni właściciel profesjonalnej firmy holowniczej, Dallas Clark, dodając, że większość poszukiwań odbywa się konno wśród gęstej, stromej roślinności. - Nikt z nas nigdy wcześniej nie miał do czynienia z zebrą, więc to coś nowego, ale staramy się traktować ją tak samo, jak każde inne zagubione zwierzę - dodaje.

BBC podaje, że North Bend do tej pory było znane z serialu kryminalnego "Miasteczko Twin Peaks". To dwusezonowa produkcja opowiadająca o morderstwie uczennicy liceum.

Kamera w lesie nagrała spacerującą zebrę:

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dziennikarz Louis Tran opublikował nagranie z udziałem zebry:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić