aktualizacja 

Nielegalne MMA w Chorzowie. Zdębieli, gdy dotarli do organizatorów

45

Chorzowscy policjanci dostali ostatnio bardzo nietypowe zgłoszenie. Poinformowano ich, że planowana jest organizacja nielegalnej gali MMA z udziałem nieletnich! Szybko okazało się, że to wcale nie żart.

Nielegalne MMA w Chorzowie. Zdębieli, gdy dotarli do organizatorów
Nieletni chcieli zorganizować nielegalną galę (Instagram)

Zaskakujące zgłoszenie dotarło do chorzowskich kryminalnych w miniony piątek. Rozmówca przekazał, że w weekend na terenie miasta ma zostać zorganizowana nielegalna gala MMA z udziałem nieletnich.

Choć informacja wydawała się wręcz niewiarygodna, policjanci postanowili jednak ją sprawdzić. Jak się szybko okazało, informacja była prawdziwa. Przeglądając portale społecznościowe, mundurowi natknęli się na oficjalną stronę wydarzenia. Choć początkowo wszystko wyglądało jedynie na żart, kolejne ustalenia niestety to potwierdziły - czytamy na slaska.policja.gov.pl.

Śledczy zdobyli informacje wskazujące na to, że podobne walki odbyły się już w zeszłym miesiącu. "Wtedy miała to być spontaniczna sytuacja, jednakże po jej "sukcesie", dwóch 18-latków i jeden 17-latek postanowiło zorganizować 'profesjonalną galę' dla nieletnich amatorów MMA" - podkreślają mundurowi.

Na jednym z portali społecznościowych utworzyli jej oficjalny profil, gdzie zamieszczali bieżące informacje. Na szczęście, dzięki zdecydowanej reakcji chorzowskich policjantów, którzy w ostatniej chwili udaremnili nielegalne walki, nie doszło do żadnej tragedii - dodają policjanci.

Chcieli zorganizować galę MMA. Nie unikną konsekwencji

Organizatorzy, ale również uczestnicy, mają ponieść konsekwencje. Jak odpowiedzą?

Dorosłym organizatorom grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym - podsumowują funkcjonariusze.
Zobacz także: Wstrząsający reportaż z Ukrainy. "Szedł gotować obiad, został zabity"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić