Nie wierzyli własnym uszom. Kompromitująca wpadka w USA. Miliony wyświetleń

6

O tej wpadce jest głośno w Stanach Zjednoczonych. Słynąca z ostrych wypowiedzi Marjorie Taylor Greene stała się obiektem drwin, kiedy pomyliła Gestapo, czyli tajną policję III Rzeszy, z gazpacho - hiszpańską zupą warzywną.

Nie wierzyli własnym uszom. Kompromitująca wpadka w USA. Miliony wyświetleń
Pomyliła Gestapo z gazpacho. Komiczna wpadka amerykańskiej polityk

Greene jest doskonale znana w USA. Od wielu lat zajmuje się polityką, ale zasłynął głównie jako propagatorka teorii spiskowych. Sytuuje się na skrajnej prawicy amerykańskiego spektrum politycznego. Jest członkinią Partii Republikańskiej i gorliwą zwolenniczką Donalda Trumpa.

Po ostatniej pomyłce stała się obiektem drwin w Stanach Zjednoczonych. Podczas wystąpienia w telewizji One America News Network Greene mówiła o działaniach komisji śledczej Izby Reprezentantów, która zajmuje się badaniem ataku na Kapitol z 6 stycznia 2021 roku. W pewnym momencie polityk wypaliła:

Mamy nie tylko więzienie w Waszyngtonie, nie tylko waszyngtoński gułag, ale także policję gazpacho w osoby Nancy Pelosi, która szpieguje członków Kongresu, śledzi naszą pracę legislacyjną, szpieguje nasz personel i obywateli amerykańskich.

Nagranie z wypowiedzią Greene szybko stało się hitem internetu, gdzie pojawiły się liczne komentarze i memy. Samo nagranie obejrzano na Twitterze już blisko 6 mln razy.

Słowa, które szokowały

Greene od dawna szokuje opinię publiczną. W przeszłości apelowała do użycia przemocy w życiu politycznym, w tym do egzekucji spikerki Izby Reprezentantów - Nancy Pelosi oraz innych prominentnych liderów Partii Demokratycznej. W jej wypowiedziach pojawiały się również wątki rasistowskie, antysemickie i antyislamskie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Stolica znowu sparaliżowana przez rolników? "W Warszawie pojawią się traktory"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić