Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Nie wpuścili Jachiry do Białowieży. Posłanka jest oburzona

58
Podziel się:

Klaudia Jachira i Urszula Zielińska nie zostały wpuszczone przez policję do Białowieży, gdzie w listopadzie otworzyły biuro poselskie. Posłanki złożyły w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy na służbie.

Nie wpuścili Jachiry do Białowieży. Posłanka jest oburzona
Kaludia Jachira i Urszula Zielińska (Facebook)

Kilka dni temu posłanka KO Klaudia Jachira i posłanka Zielonych Urszula Zielińska informowały, że otworzyły filię biura poselskiego w Białowieży. Posłanki zapowiadały pomoc mieszkańcom miejscowości przy granicy polsko-białoruskiej. "Pomożemy z wnioskami o rekompensatę, porozmawiajmy o tym, jakie zmiany przyniesie nowa ustawa o ochronie granicy, służymy też pomocą w sprawach niezwiązanych z obecnym kryzysem" - pisały posłanki.

Na miejscu miały odbywać się dyżury poselskie, psychologiczne i prawne. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami posłanki wybrały się w piątek 3 grudnia na Podlasie. Plan Jachiry i Zielińskiej jednak nie wypalił.

Policja odmawia Urszula Sara Zielińska i mnie wjazdu do pseudostrefy bez podania podstawy prawnej, mimo że pokazałyśmy umowę najmu, zarejestrowane biuro, legitymacje poselskie i pracownicze. Odesłali nas do straży granicznej, a straż.... do policji - informuje Klaudia Jachira w mediach społecznościowych.

Posłanka Zielonych w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" tłumaczyła, że na ich wjazd do Białowieży nie zgodził się patrol drogówki z warszawskiej Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze odsyłali posłanki do komendanta Straży Granicznej w Białowieży.

Kiedy zadzwoniłyśmy do jednostki SG w Białowieży, pod nieobecność tutejszego komendanta, mężczyzna, który odebrał telefon, stwierdził, że zgodę na nasz wjazd powinni wydać policjanci. Policjanci potem znów, że komendant SG. W międzyczasie podjechał kolejny policyjny radiowóz, z którego wysiadło kilku funkcjonariuszy i nas otoczyli. W końcu próbowałyśmy podjechać z drugiej strony Białowieży. Tu też zostałyśmy zatrzymane przez policyjny patrol, który zakazał nam dalszej jazdy - mówią posłanki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Finalnie posłanki pojechały na policję, by złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy na służbie.

"Od 6 lat trwa to bezprawie, ale najgorsze co można zrobić, to się do niego przyzwyczaić" - podsumowała Klaudia Jachira.

Zobacz także: Sprawa Mejzy. "Jest kilka bardzo ważnych pytań"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
m/m
2 miesiące temu
jachira jest ładniejsza od lempart, ale czy mądrzejsza??? miła aparycja, nie idzie w parze z rozumem???
ergfed
2 miesiące temu
ja bym was nazwał odpowiednio ale administrator by się za głowę złapał, co o was myślę
Fred
2 miesiące temu
Nie dziwi mnie ich głupota ale głupota tych co na nie głosują poraza
Tw55
2 miesiące temu
A przez wirtuale biuro nie mogą załatwić?się
zenek
2 miesiące temu
nie publikuja wszystkich komentarzy, o2 to hańba
.............
2 miesiące temu
Ja nie wpuścił nawet do .....
totalni
2 miesiące temu
A było ją przykuć do jej "biura" w lesie gdzie go otworzyła. Jak by tam postała dobę to by jej przeszło robienie z ludzi idiotów. I jeszcze za to dostaje kasę, naszą kasę !!!! Kogo wyście ludzie wybrali na posła?
gość
2 miesiące temu
Niech otworzą biuro u babci na działce.
vege wilk
2 miesiące temu
Brawo Policja!!! Ich miejsce jest w szpitalu psychiatrycznym!
Gosc
2 miesiące temu
Psycholog to dla Jachiry za mało. Jej potrzebny psychiatra . Nie musi jeździć do Białowieży aby do niego iść, albowiem jest w Warszawie. Brawo służby nie będzie Jachira pluła nam w twarz. Wielka obrończyni. Tylko czego?
Ilona_22
2 miesiące temu
jak chce pomagac niech jedzie na Bialorus i pomieszka z nimi w lesie hehehe
Bolkow
2 miesiące temu
wspolczuc sasiadom ze maja taka patologiczna sasiadke
nnn
2 miesiące temu
a przecież zwierząt nikt się nie czepia. Zwierząt miejscowych
KLAUDIA I
2 miesiące temu
BRAWO OBIE PANIE. STOIMY MUREM I SZNUREM ZA WARTOSCIAMI CHRZESCIJANSKIMI
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić