Nie żyje 18-letnia pięściarka z Meksyku. Wcześniej została znokautowana

56

Zmarła meksykańska pięściarka Jeanette Zacarias Zapata. 18-latka pozostawała w stanie śpiączki od czasu, gdy w sobotę 28 sierpnia została brutalnie znokautowana w trakcie walki. Jeszcze kilka dni temu lekarze uważali jej stan za ciężki, ale stabilny.

Nie żyje 18-letnia pięściarka z Meksyku. Wcześniej została znokautowana
Jeanette Zacarias Zapata została brutalnie znokautowana w trakcie walki. Nastolatka była w stanie krytycznym i po kilku dniach zmarła (Twitter.com)

Jak podaje CBS News, Jeanette Zacarias Zapata zmarła w wyniku obrażeń, których doznała w trakcie ostatniej walki. 18-latka mierzyła się z 31-letnią Marie-Pier Houle – nokaut wydarzył się w trakcie czwartej rundy. Zapata przez chwilę była zamroczona, po czym straciła przytomność.

Cios, jaki Marie-Pier Houle zadała rywalce, był tak silny, że nastolatce wypadł z ust ochraniacz na zęby. Na początku 31-latka nie zdawała sobie sprawy ze stanu zdrowia meksykańskiej pięściarki i wyrażała radość z wygranej. Gdy zrozumiała powagę sytuacji, wyraziła żal z powodu zdarzenia oraz nadzieję, że Zapata wróci do pełni sił.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeanette Zacarias Zapata nie żyje. Meksykańska pięściarka miała 18 lat

Od czasu nokautu Jeanette Zacarias Zapata pozostawała w stanie śpiączki. Jeszcze w środę 1 września lekarze oceniali, że stan 18-latki jest krytyczny, lecz stabilny. Z czasem jednak doszło do jego gwałtownego pogorszenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeanette Zacarias Zapata zmarła w otoczeniu swoich bliskich i przyjaciół. Do ostatnich chwil przy łóżku 18-latki trwał m.in. jej mąż Jovann Martinez. Śmierć pięściarki potwierdziła rzecznik firmy Groupe Yvon Michel, która organizowała tragiczną w skutkach walkę.

Z wielkim smutkiem i cierpieniem przyjęliśmy (....) informację, że Jeanette Zacarias zmarła dziś po południu (...). Chcielibyśmy złożyć najszczersze kondolencje jej rodzinie, bliskim, przyjaciołom, a zwłaszcza jej mężowi Jovanniemu Martinezowi, który trwał przy łóżku zmarłej do ostatnich chwil – czytamy w oświadczeniu Groupe Yvon Michel na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Śmiertelny wypadek na A1. Dramatyczne nagranie świadka z momentu zdarzenia
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić