Natalia Bogucka| 

Nie żyje Piotr Szczepanik. Był legendą. Miał 78 lat

55

W wieku 78 lat zmarł Piotr Szczepanik. Tragiczne wieści o śmierci legendarnego piosenkarza, gitarzysty i aktora potwierdziła jego córka.

Nie żyje Piotr Szczepanik. Był legendą. Miał 78 lat
Nie żyje Piotr Szczepanik (YouTube, TVP)

Piotr Szczepanik zmarł 20 sierpnia po wielu latach walki z ciężką chorobą. Informację o śmierci muzyka potwierdziła jego córka Jagoda Maria Szczepanik.

Szczepanik był piosenkarzem, gitarzystą i aktorem. Był znany z takich utworów jak "Kochać", "Goniąc kormorany", "Żółte kalendarze" czy "Nigdy więcej".

Zobacz także: Piotr Szczepanik - Kochać [Official Audio]

Muzyk urodził się 14 lutego 1942 r. w Lublinie. Ukończył historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W czasie studiów działał w kabarecie "Czar" oraz w teatrze Akademii Medycznej "Dren 59". W 1963 r. zadebiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

W latach 60. i 70. Piotr Szczepanik prowadził z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem program "Popierajmy się". Zagrał także główną rolę w filmie "Cham", będącym adaptacją powieści Elizy Orzeszkowej.

W latach 80. muzyk zaangażował się w działalność opozycyjną. Organizował Festiwal Piosenki Prawdziwej oraz koncerty w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

Zobacz także: Krzysztof Skiba o sytuacji artystów w czasie pandemii: "Odmrożono jedną nogę i to nie w całości"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić