Niedźwiedź okradł cukiernię. Właściciele przecierali oczy

41

60 babeczek stracili właściciele cukierni w stanie Connecticut w USA przez sprytnego niedźwiedzia, który włamał się na zaplecze lokalu w trakcie dostawy. Zwierzę wyniosło z cukierni pudełko z deserami i skonsumowało wszystko w zaledwie 10 minut.

Niedźwiedź okradł cukiernię. Właściciele przecierali oczy
Niedźwiedź zjadł 60 babeczek (Facebook)

Do zdarzenia doszło pod koniec maja w niewielkiej cukierni Taste by Spellbound w miejscowości Avon na północy stanu Connecticut w USA. Piekarnia opisuje, że w czasie kiedy jej pracowniczka umieszczała produkty w magazynie załadunkowym sklepu, nagle zobaczył dziwnego gościa w garażu.

Pobiegła do kuchni tak szybko, jak tylko mogła, zatrzasnęła drzwi prowadzące do strefy załadunku i mocno je przytrzymała - opisuje piekarnia.

Miś wdarł się do cukierni

Miś szybko się rozgościł na zapleczu piekarni. Przesunął jedną z lodówek przed drzwi. W mediach społecznościowych pojawił się filmik, na którym widać, jak zwierzę wynosi z garażu kartonowe pudełko ze słodyczami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zawody, w których będzie brakować coraz więcej osób. Ich liczba się kurczy

Jeden z pracowników cukierni tymczasem zadzwonił pod numer 911, podczas gdy inny wsiadł do samochodu i trąbił klaksonem, próbując spłoszyć niedźwiedzia. Właściciel piekarni obecnie współpracuje z Departamentem Energii i Ochrony Środowiska Connecticut.

Zjadł 60 babeczek i ciasto

Przedstawiciele cukierni wyliczają, że niedźwiedź "zniszczył" około 60 babeczek i ciasto kokosowe. Niedźwiedź zjadł słodycze, po czym pod dźwięki klaksonu samochodu spokojnie odszedł w stronę pobliskich śmietników.

Żaden niedźwiedź nie zostanie skrzywdzony. Oni boją się nas bardziej niż my ich. Wszyscy mocno się z tego śmialiśmy i uważamy, że niedźwiedzie są urocze – czytamy w poście.

Niedźwiedzie coraz częściej wkraczają do miast

Według stanowego Departamentu Energii i Ochrony Środowiska Connecticut jest domem dla 1 tys. - 1,2 tys. czarnych niedźwiedzi. W ostatnich latach zwierzęta coraz częściej wkraczają do miejscowości i wzrasta ich interakcja z ludźmi.

Departament zachęca mieszkańców do odpowiedzialnego gospodarowania żywnością, śmieciami i "innymi atraktantami", aby nie przyciągać do swoich domów niechcianych gości.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić