Niefortunne przejęzyczenie Kaczyńskiego. "Nie wiem, dlaczego tak powiedziałem"

692

Prezes Prawa i Sprawiedliwości udał się z wizytą do Rzeszowa (woj. podkarpackie), gdzie wziął udział w konferencji prasowej. W trakcie przemowy Jarosław Kaczyński popełnił niespodziewany błąd. Wszyscy stanęli jak wryci, a polityk zaczął pospiesznie przepraszać.

Niefortunne przejęzyczenie Kaczyńskiego. "Nie wiem, dlaczego tak powiedziałem"
Jarosław Kaczyński popełnił niespodziewaną wpadkę. Prezes PiS sam był zaskoczony tym, co zrobił (PAP, PAP/Darek Delmanowicz)

Jarosław Kaczyński nie wystąpił na konferencji prasowej sam. Prezesowi PiS towarzyszyła Ewa Leniart, koleżanka z partii i zarazem kandydatka na stanowisko prezydenta Rzeszowa. Kaczyński chciał udzielić Leniart wsparcia i zapewniał, że pod jej rządami miasto się rozwinie.

Jarosław Kaczyński – wpadka. Prezes PiS pomylił dwa miasta z różnych województw

W trakcie konferencji Jarosław Kaczyński chwalił projekt budowy nowej drogi południowej miasta. W trakcie popełnił jednak błąd, myląc Rzeszów ze Szczecinem (w woj. zachodniopomorskim).

Jeśli powstanie – a powstanie z całą pewnością, jest budowana (...) Via Carpatia – to będziemy mieli z całą pewnością ułatwiony rozwój gospodarczy Szczecina – tłumaczył Jarosław Kaczyński w trakcie transmisji na żywo.
Zobacz także: Zobacz też: Kamiński: prezes PiS ma obsesję na punkcie Lecha Wałęsy

Prezes PiS szybko zorientował się, że popełnił błąd. Pospieszył z przeprosinami, jednocześnie przyznając, że nie ma pojęcia, dlaczego wymówił nazwę innego nazwa.

Szczecina... Przepraszam bardzo, nie wiem, dlaczego tak powiedziałem. Oczywiście Rzeszowa – zapewniał dziennikarzy Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zapewnił mieszkańców Rzeszowa, że jego pomyłka nie miała żadnego podtekstu. Zapewnił o swoim szacunku dla nich i poprosił, żeby głosowali na jego koleżankę z partii.

Gratuluję wszystkim rzeszowianom i proszę o ten głos. Ten głos jest naprawdę nie w jakiejś walce politycznej, która toczy się w Polsce, tylko głosem po prostu za Rzeszowem – dowodził Jarosław Kaczyński.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić