o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Niemcy atakują Kaczyńskiego. Prezes PiS solidnie oberwał

184
Podziel się

Protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji osiągnęły wielkie rozmiary. Na ich temat rozpisują się również zagraniczne media, m.in. w Niemczech. - Polski strongman - Jarosław Kaczyński znalazł się w tarapatach" - czytamy na łamach najnowszego "Spiegla".

Niemcy atakują Kaczyńskiego. Prezes PiS solidnie oberwał
(PAP)
bDplHLVh

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał sporo kontrowersji. Na terenie całej Polski wybuchły narastające w siłę protesty. Ich skala odbija się głośnym echem w mediach, również zagranicznych. Sprawę skomentowały niemieckie gazety, które z zaciekawieniem śledzą wydarzenia w naszym kraju.

Niemieckie media zwracają uwagę na różne aspekty protestów. Jednym z nich jest fakt, że do manifestacji dochodzi nawet w małych miasteczkach, słynących z konserwatywnych poglądów, takich jak Kraśnik. Niemcy podkreślają osłabienie roli Jarosława Kaczyńskiego i winę PiS-u w podjęciu decyzji, która wywołała strajki.

bDplHLVj
Jarosław Kaczyński zademonstrował, jak zamierza posługiwać się swoją władzą. PiS jest gotów do decydowania o światopoglądowych fundamentalnych sprawach w sposób autorytarny, bez społecznych debat i decyzji parlamentu - można przeczytać w "Spiegelu".

"Die Welt" solidaryzuje się z Polkami w ciężkich chwilach. Autor Alan Posener podkreśla, że te zasługują na godne traktowanie. Dodatkowo uważa, że niemieccy lekarze powinni udzielić potrzebującym kobietom z Polski darmowej pomocy w kwestii aborcji.

Niemieccy dentyści praktykują na Węgrzech, niemieckie domy opieki nad ludźmi niedołężnymi otwierane są w Polsce. A kto zaopiekuje się Polkami, które noszą niechcianą ciążę, a ich ojczyzna odmawia im prawa do aborcji? - pyta autor.
bDplHLVp

"Sueddeutsche Zeitung" zwraca uwagę na skalę protestów. Są największe od 2015 roku, czyli momentu przejęcia władzy przez PiS. Florian Hassel zwraca uwagę, że protestujący oprócz złagodzenia praw aborcyjnych domagają się dymisji rządu.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został ogłoszony w czwartek 22 października. Trybunał orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP.

bDplHLVq
Zobacz także: Strajk Kobiet zaatakowany przez narodowców. "To reakcja na zawołanie prawicy"
bDplHLVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(184)
._.
miesiąc temu
Jarosław w 2019 r był u wróżki i pytał co będzie w 2020. Dostał odpowiedź, że w 2020 r nie opędzi się od kobiet.
jury
miesiąc temu
Nie interesuje mnie co sądzą za granicami Polsk o tym karle - interesuje mnie tylko żeby raz na zawsze skończyć z takimi dyktatorami . Ono w życiu do niczego się nie nadawało a w polityce stał się ,,kimś'' i żył jak panisko jakiś za ludzkie pieniądze
Loki
miesiąc temu
Kaczynski do dymisji Czlowiek honoru zrobilby to juz dawno.
bDplHLVL
Rffggh
miesiąc temu
Tak to jest jak przychole żądza krajem
huf
miesiąc temu
obecnie w Niemczech aborcja prawnie dopuszczalna jest jedynie w dwóch wypadkach: gdy ciąża zagraża życiu bądź zdrowiu fizycznemu i psychicznemu matki, gdy jest wynikiem gwałtu, występku kazirodczego i przestępstwa pedofilskiego.
Najnowsze komentarze (184)
Mateo
1 tyg. temu
Pisząc o Kaczyńskim nie można gonie ranić bo prawda go boli
Mateo
1 tyg. temu
J.Kaczyński to nieszczęście i tragedia dla Polaków.Człowiek konserwatywny ,skrajnie zacofany ,izoluje Polskę w Europie.Jego ochrena więcej kosztuje państwo niż ochrona Łukaszenki na Białorusi.Obydwaj mają w pogardzie własny naród
Arron
1 tyg. temu
Niemcy - eksperci od ludzkiego życia
jf.
3 tyg. temu
Nawet Niemcy się o nas martwią.Putin pewno też.Koniec świata.
Georg
miesiąc temu
To wszystko wina Tuska!
WeteranIIwoj
miesiąc temu
Kaczyński odważnie upomniał się o reparacje wojenne, więc nie jest lubiany przez Niemców. Bo to nie krasnoludki zamordowały 6 mln Polaków zniszczyły w 60% infrastrukturę kraju, oraz zrabowali jak w średniowieczu 80% dzieł sztuki - wiele z nich do dzisiaj zdobi prywatne domy barbarzyńców. I to nie Polacy napadli na Niemcy tylko Hitler ze swym serdecznym przyjacielem Stalinem.
........!!!
miesiąc temu
no i.....................BARDZO DOBRZE!
Sprawiedliwa
miesiąc temu
Jeden człowiek wyprowadził tłumy na ulice i zachęcił do protestów w czasie pandemi i to ten człowiek powinien dostać max 8 lat za narażonie narodu.
bDplHLVD
SAN
miesiąc temu
jedyna rozsądna partia to PIS
matkaboska
miesiąc temu
"w Szpigelu"? Naprawdę?
DWIE WIŚNIE.
miesiąc temu
Ha ha , Niemcy skrytykowali Kaczyńskiego, klękajcie narody. Niemcy kraj od wieków faszyzujący i mający na rękach miliony żyć ludzkich. Naród , który po przez swoją nacjonalistyczną politykę (zresztą trwającą do dziś, BO! nigdzie nie ma tyle faszystowskich bojówek co w Niemczech), wychodował potwora Hitlera- twórcę morderczej metody eliminacji człowieka- HOLOCAUSTU. Dziś pouczają POLSKĘ i POLAKÓW jak mają żyć. Droga redakcjo wiem , że każda działalność dziennikarska ma coś takiego jak LINIĘ REDAKCYJNĄ wasza jest znana , bo PRONIEMIECKA.No cóż prawie 90% mediów wydawanych w Polsce jest w rękach zagranicznych większość w NIEMIECKICH. Czy wy jeszcze jesteście Polakami ...drodzy dziennikarze.Jeśli świadomie działacie na szkodę państwa polskiego?
dydrymał
miesiąc temu
Niemcy zawsze z zaciekawieniem obserwowali co się u nas dzieje, już sobie zacierają ręce na ponowny wykup polskiej ziemi
Ares
miesiąc temu
Niemce mordując miliony ludzi podczas wojny nie mają moralnego prawa się wypowiadać w kwestii aborcji.
inna
miesiąc temu
Był czas i skończył się czas.. trzeba wiedzieć, kiedy odejść..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić