Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Niemcy chcą pomóc Ukrainie. 1100 lekarzy chce ratować rannych

Prezes Federalnego Stowarzyszenia Medycznego Klaus Reinhardt poinformował w poniedziałek o niesamowitej chęci pomocy ze strony niemieckich lekarzy. Aż 1100 zarejestrowało się na portalu internetowym organizacji, by w ten sposób wyrazić chęć udania się do Ukrainy i krajów sąsiednich, aby pomóc chorym i rannym.

Niemcy chcą pomóc Ukrainie. 1100 lekarzy chce ratować rannych
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)

Wojna w Ukrainie trwa. Ginie tysiące cywili, jeszcze więcej jest rannych. A na razie nic też nie wskazuje na to, by wojska rosyjskie miały opuścić okupowane ziemie naszych sąsiadów.

Niemcy jednak tak jak reszta Europy solidaryzują się z Ukraińcami. Szczególnie niemieccy lekarze. Prezes Federalnego Stowarzyszenia Medycznego Klaus Reinhardt poinformował w poniedziałek o tym, że aż 1100 z nich zarejestrowało się na portalu internetowym organizacji, by udać się do Ukrainy i tam nieść pomoc rannym.

Dodał też, że stowarzyszenie prowadzi obecnie negocjacje w sprawie zakwaterowania medyków. Rozmowy odbywają się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Zdrowia oraz ambasadami Ukrainy i krajów sąsiednich. Reinhardt dodał też, że rozmowy dotyczą zagwarantowania im bezpieczeństwa.

Misje humanitarne

Mimo że niemieccy lekarze się pospieszyli, wnioski tych z sąsiednich krajów jeszcze nie wpłynęły.

Ale jesteśmy gotowi. Gdy tylko rząd ogłosi potrzebę tworzenia międzynarodowych misji humanitarnych, będziemy mieli wystarczającą liczbę lekarzy – podsumował.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić