Niepokojące słowa Kwaśniewskiego. "Krwawy konflikt. Gorszy niż Afganistan"

Aleksander Kwaśniewski zabrał głos na temat konfliktu między Rosją, a Ukrainą. Były Prezydent RP nie ma wątpliwości, że gdyby doszło do walk, byłby to krwawy konflikt.

Niepokojące słowa Kwaśniewskiego. "Krwawy konflikt. Gorszy niż Afganistan"
Aleksander Kwaśniewski o konflikcie między Rosją a Ukrainą (AKPA, AKPA)

Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że obecnie mamy do czynienia z wielką dezinformacją. Nie wiadomo, co wydarzy się w najbliższych dniach.

Jak podają zagraniczne media, atak na Ukrainę może nastąpić w najbliższych tygodniach. Rosja zbiera siły i gromadzi wojska. W pobliżu granicy z Ukrainą, Putin miał zebrać już ponad 100 tys. żołnierzy. Według Aleksandra Kwaśniewskiego, to może się zakończyć konfliktem gorszym niż w Afganistanie.

Myślę, że nikt nie ma też wątpliwości, że nikt na Ukrainie nie podda się bez walki: ani rząd, ani prezydent, ani Ukraińcy. Oczywiście, że Rosja ma potężniejszą armię, ale Ukraińcy po latach wojny są już też zupełnie inaczej wyszkoleni. Jeśli doszłoby do konfliktu, to byłby to bardzo krwawy konflikt, dużo gorszy niż Afganistan - mówi w rozmowie z "Faktem" Aleksander Kwaśniewski.

Zdaniem byłego Prezydenta RP, Władimir Putin wie, że "klasyczna wojna" mogłaby okazać się katastrofą. Jego cel to destabilizacja, o czym przekonany jest Kwaśniewski. Nie ma jednak wątpliwości, że przejęcie w Ukrainy to cel prezydenta Rosji.

Nieustanna destabilizacja zniszczy ukraińską gospodarkę, osłabi politykę i otępi w końcu opinię publiczną. Taki scenariusz zakłada konflikt na lata, który będzie gorący, ale nie najgorętszy - powiedział polityk.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić