Niepokojące słowa rosyjskiego duchownego. To cerkiew myśli o gwałtach

Arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej z Syktywkaru Pitirim uważa, że ofiary gwałtu mogą pójść do piekła, jeśli nie wybaczą swoim napastnikom. Z kolei przestępca po pokucie "może trafić do raju".

Niepokojące słowa rosyjskiego duchownego. To cerkiew myśli o gwałtach
Rosyjski duchowny o gwałcie (Twitter)

W mediach społecznościowych krąży fragment wywiadu rosyjskiego duchownego, który w mocno kontrowersyjny sposób wypowiada się na temat ofiar gwałtu. Jego zdaniem, wszystko jest totalnie na odwrót - i to one mogą trafić do piekła, jeżeli... nie wybaczą swoim napastnikom.

Szokujące słowa o gwałcie

Wywiadu udzielił arcybiskup Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej z Syktywkaru Pitirim. Duchowny uważa, że przestępca po okazaniu skruchy może "trafić do nieba".

Człowiek został zgwałcony. Co się z nim stanie? Zero kary. Gwałciciel zostanie zabity albo uwięziony. A co z tą osobą? Nie wybacza. Musi mieć jakieś przemyślenia w środku – powiedział przedstawiciel rosyjskiej cerkwi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Na pewno nie przegra". Ekspert o definicji wygranej

"Gwałciciel pójdzie do nieba"

Duchowny wyjaśnił, że ci, wobec których zastosowano przemoc "z powodu łatwego zachowania" lub "bycia w stanie nietrzeźwym", mają ponoć zupełnie inne doświadczenia i przemyślenia. - Roztropny gwałciciel, który zrozumiał swój grzech, pójdzie do nieba - uważa.

Ale ci, którzy zostali przez niego ukarani, mogą iść do piekła z nieprzebaczeniem. Co za różnica - skruszony nie czyni więcej podobnych rzeczy i idzie drogą doskonałości, poprawy, cnoty - uważa Pitirim.
Trwa ładowanie wpisu:telegram

Duchowny namawiał do "płodzenia się"

Rosyjska cerkiew prawosławna słynie z kontrowersyjnych opinii na tematy związane z kobietami i rodzinami. Wcześniej jeden z duchownych powiedział, że kobiety w Federacji Rosyjskiej powinny "płodzić się", tak, aby wysyłanie synów na wojnę "nie było problematyczne".

Z natury Pan Bóg w większości przypadków pozwolił każdej kobiecie rodzić wiele dzieci. Jeśli kobieta spełni to przykazanie Boże "Bądź płodna i rozmnażaj się", to będzie miała więcej niż jedno dziecko. Tak więc nie będzie tak bolesne i przerażające dla niej rozstanie z nim – powiedział Wasiliew.

W kontrowersyjny sposób wypowiedział się na temat osób wyjeżdżających z Rosji w celu uniknięcia mobilizacji. - Jak traktować kobietę, która zamiast urodzić, poczęła dziecko, zabiła go? Jak traktować kogoś, kto nie chce wywiązać się z obowiązków wojskowych? Podobnie. Ta osoba w ten sam sposób, ośmielę się zasugerować, uchyli się od obowiązków małżeńskich - uważał duchowny.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić