Natalia Bogucka| 

Niesamowite odkrycie w Egipcie. Archeolodzy znaleźli mumie zwierząt

19
1/7

Mumie kotów i skarabeuszy

Mumie kotów i skarabeuszy
(Forum)
0
0

W niedawno odkrytych grobowcach w pobliżu Kairu archeolodzy z Egiptu odkryli zmumifikowane koty i skarabeusze.

2/7

Mają ponad 4 tys. lat

0
0

Znaleziska, których wiek szacuje się na ponad 4000 lat, dokonano w Sakkarze położonej na południe od Kairu. Rozległe cmentarzysko służyło miastu Memfis, które przez 2000 lat było stolicą starożytnego Egiptu.

3/7

Kult kotów

0
0

Starożytni Egipcjanie wierzyli, że zwierzęta zajmują szczególną pozycję w zaświatach. Koty były uważane za święte i otaczano je szczególnym kultem.

4/7

Żałoba

0
0

Zabicie kota groziło surową karą, a gdy kot zdechł, nastawał czas żałoby. Opiekunowie golili sobie wtedy brwi, a następnie balsamowali zwłoki zwierzęcia.

5/7

Mumie skarabeuszy

0
0

W grobowcach znaleziono także mumie skarabeuszy, co określono przez archeologów jako "naprawdę rzadkie odkrycie". W starożytnym Egipcie chrząszcze te również były uważane święte i mogły symbolizować boga słońca, Ra.

6/7

Symbol odrodzenia

0
0

Skarabeusz stały się symbolem wędrówki słońca po niebie i odrodzenia.

7/7

To nie koniec prac

0
0

Ostatecznie na skraju kompleksu piramid władcy Userkafa odkryto siedem sarkofagów, w tym trzy z mumiami kotów. Ale na budowie w Sakkarze planowana jest dalsza praca. Archeolodzy znaleźli drzwi do innego grobowca, który pozostaje zamknięty i planują go otworzyć w nadchodzących tygodniach.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić