Nietoperze w szpitalu. Pacjenci wpadli w panikę

3

Nietoperze postanowiły zamieszkać w bardzo nietypowym miejscu. Wybrały Szpital św. Jana w Budapeszcie. Zostały jednak eksmitowane przez węgierskich ratowników zwierząt.

Nietoperze w szpitalu. Pacjenci wpadli w panikę
(Getty Images)

Nietoperze opanowały węgierski szpital. Ich domem był szpital św. Jana w północnej części Budapesztu. Widok zwierząt wywołał panikę wśród pacjentów. Niektórzy z nich w obawie o swoje zdrowie schowali się na strychu placówki.

Włodarze szpitala postanowili wezwać pomoc. Służby zarządzania kryzysowego zdecydowały się poprosić o rozwiązanie problemu ratowników zwierząt. Ratownicy przez kilka godzin walczyli z problemem. Nietoperze chowały się w bardzo trudno dostępnych dla człowieka miejscach, takich jak między innymi szyb windy. Udało się złapać 5 nietoperzy, które następnie wypuszczono na wolność. Relację zdjęciową z akcji zamieszczono na Facebooku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nietoperze a ludzie

Nietoperze nie są niebezpieczne dla ludzi. Mogą jednak być zarażone pasożytami lub roznosić wściekliznę, dlatego stanowiły potencjalne zagrożenie dla pacjentów, których układ immunologiczny jest osłabiony. Nietoperze lubią polować na komary. W ciągu jednej nocy osobnik potrafi schwytać kilka tysięcy owadów. Miejsca, gdzie żyją nietoperze, charakteryzują się właśnie brakiem ich występowania.

Zobacz także: Niezwykłe zachowania nietoperzy. Więzy krwi wampirów

Przeczytaj także:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić