o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Azjaci nadal handlują mięsem nietoperzy i innych egzotycznych zwierząt

160
Podziel się

Międzynarodowa organizacja PETA nagłośniła sytuację panującą w Azji. W konsekwencji pandemii COVID-19 wiele państw na świecie zakazało handlu mięsem egzotycznych zwierząt. Jednak część – w tym Chiny, gdzie koronawirus pojawił się jako pierwszy – nie stosuje się do tych zaleceń.

Chińskie "mokre rynki" są uważane za jedno ze źródeł koronawirusa
Chińskie "mokre rynki" są uważane za jedno ze źródeł koronawirusa (Getty Images)
bEhLTppN

Członkowie organizacji PETA odwiedzili takie kraje jak Indonezja, Chiny czy Wietnam. Okazało się, że nadal funkcjonują tam rynki, gdzie sprzedawcy oferują mięso egzotycznych zwierząt. Sprzedają między innymi nietoperze, uważane za zwierzęta, od których ludzie zarazili się koronawirusem.

Wolontariusze zarejestrowali na nagraniach także zwierzęta domowe. Jak podaje "New York Post", sprzedawcy z Indonezji oferowali między innymi mięso kotów, królików i ptaków, a z Wietnamu – psów. Wszystkie osobniki były trzymane w ciasnych klatkach, wypełnionych odchodami i zgniłym jedzeniem.

bEhLTppP

"Mokre rynki" zostaną zamknięte? PETA apeluje do ministrów zdrowia

Wolontariusze PETA szukają pomocy u lokalnych urzędników ds. Zdrowia. Azjatycki oddział organizacji apeluje do ministrów zdrowia państw, które odwiedzili, aby podjęli kroki w kierunku doprowadzenia do zamknięcia azjatyckich "mokrych rynków".

Zdanie PETA podzielają ekolodzy. Jak twierdzą, jeśli ludzie nie zaprzestaną handlu dziką florą i fauną, może dojść do kolejnej pandemii, nawet bardziej niszczycielskiej w skutkach niż COVID-19.

bEhLTppV
Zobacz także: Zobacz też: Nieprzewidziane skutki koronawirusa. Skóra lekarzy zmienia kolor

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhLTpqq
KOMENTARZE
(160)
Symulant
rok temu
Atom na Wietnam Chiny i Indonezję uleczy ich mentalność exspresowo...
Hirooq
rok temu
Azjaci handlują wszystkim. Osobiście znam wielu, którzy od nich kupują.
Piotr
rok temu
Kupujcie dalej od chinców
bEhLTpqr
Piotr
rok temu
Kupujcie dalej od chinców
Marta
rok temu
Nie mam problemu z tym jakie zwierzęta oni jedzą ale z tym w jakich warunkach je trzymają i jak okrutnie traktują. Dla mnie Azja to mentalnie "trzeci swiat" i ciemnogród i tak kraje cywilizowane powinny ten kontynent traktować.
Wąż
rok temu
Królik to zwierzę domowe.? Chyba miniaturka
Alan
rok temu
To było do przewidzenia, w końcu mówienie, aby Azjaci odrzucili egzotyczne jedzenie to tak samo, jakby Europejczycy mieli odrzucić z dnia na dzień ich specjały np Polska - mięso albo państwa śródziemnomorskie - ryby i owoce morza. Dla nas jedzenie nietoperzy, czy innych tego typu rzeczy brzmi niewiarygodnie, lecz dla nich zapewne, niektóre nasze zwyczaje są nie do pomyślenia. Trudno w końcu odrzucić tradycje z dnia na dzień. Jednak nie zmienia to faktu, że powinni zaostrzyć zasady spożywania tych produktów z uwagi na niebezpieczeństwo jakie niesie to za soba.
Anna
rok temu
Fałszywa flaga z tym koronawirusem! NWO!!!
Vtf
rok temu
Przestańcie szczuć na Azję. Wiadomo komu jest to na rękę. O co wam chodzi? O komentarze nienawiści 'spuscic bomby', tego chcą cytowane przez was media. Byliscie w Azji? Zakładam, że ktoś z waszej redakcji tak.Wirus nienawiści jest gorszy niż grypa.
Azog
rok temu
Jak ja słucham tych głupot to coś mi a i nie jednej osobie też się coś robi podejrzewam .Artykuł jak artykuł ale prawda jest taka od wieków jedli Azjaci to samo co teraz i nikt nigdy nie chorował na podobne świństwo.Prawda jest że wyprodukowali w tajnych laboratoriach i wylazło to czy przypadkiem czy celowo.Sprawa jest taka że wiele państw ma takie laboratoria.
Koza lepsza
rok temu
No to jak jest ? Roznoszą zwierzęta koronawirusa czy nie ? Jak zjesz nietoperza to jesteś załatwiony a jak zjesz kota to już nie ? Podobno kozy w Afryce mają koronawirusa a nawet papaje, owoce . Może w Afryce ludzie łapią tą zarazę po zjedzeniu owocu albo kozy .W Chinach po zjedzeniu na surowo nietoperza .
Teresa
rok temu
Ani bym tam nie zjadła ani nie pojechała nawet za darmo
Kankinka
rok temu
Tak albo wszystkie państwa dostosuje się do wspólnych przepisów i zaczną w sposób cywilizowany szanować życie na Świecie także życie zwierząt albo należy totalnie odizolowac ich od reszty Świata.
bEhLTpqj
Teresa
rok temu
Wszystko żrą brak słów
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić