Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Azjaci nadal handlują mięsem nietoperzy i innych egzotycznych zwierząt

252

Międzynarodowa organizacja PETA nagłośniła sytuację panującą w Azji. W konsekwencji pandemii COVID-19 wiele państw na świecie zakazało handlu mięsem egzotycznych zwierząt. Jednak część – w tym Chiny, gdzie koronawirus pojawił się jako pierwszy – nie stosuje się do tych zaleceń.

Chińskie "mokre rynki" są uważane za jedno ze źródeł koronawirusa
Chińskie "mokre rynki" są uważane za jedno ze źródeł koronawirusa (Getty Images)

Członkowie organizacji PETA odwiedzili takie kraje jak Indonezja, Chiny czy Wietnam. Okazało się, że nadal funkcjonują tam rynki, gdzie sprzedawcy oferują mięso egzotycznych zwierząt. Sprzedają między innymi nietoperze, uważane za zwierzęta, od których ludzie zarazili się koronawirusem.

Wolontariusze zarejestrowali na nagraniach także zwierzęta domowe. Jak podaje "New York Post", sprzedawcy z Indonezji oferowali między innymi mięso kotów, królików i ptaków, a z Wietnamu – psów. Wszystkie osobniki były trzymane w ciasnych klatkach, wypełnionych odchodami i zgniłym jedzeniem.

"Mokre rynki" zostaną zamknięte? PETA apeluje do ministrów zdrowia

Wolontariusze PETA szukają pomocy u lokalnych urzędników ds. Zdrowia. Azjatycki oddział organizacji apeluje do ministrów zdrowia państw, które odwiedzili, aby podjęli kroki w kierunku doprowadzenia do zamknięcia azjatyckich "mokrych rynków".

Zdanie PETA podzielają ekolodzy. Jak twierdzą, jeśli ludzie nie zaprzestaną handlu dziką florą i fauną, może dojść do kolejnej pandemii, nawet bardziej niszczycielskiej w skutkach niż COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Nieprzewidziane skutki koronawirusa. Skóra lekarzy zmienia kolor

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić