Niezwykłe życzenia od TVP Info. Dzisiaj są nie do wyobrażenia

115

W 2011 roku, kiedy TVN24 obchodziła swoje 10-lecie, życzenia stacji składali między innymi... dziennikarze TVP Info. Miłe słowa od konkurencji w dniu urodzin — to normalna praktyka dziennikarska. Nie da się jednak uwierzyć w to, że to mogłoby mieć miejsce dziś.

Niezwykłe życzenia od TVP Info. Dzisiaj są nie do wyobrażenia
"Wiadomości" TVP w 2011 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło (YouTube)

TVN i TVN24 znalazły się pod łupą rządzących. Teraz ważą się losy jednego z najbardziej oglądalnych kanałów informacyjnych w Polsce. W środę pod obrady Sejmu ma trafić ustawa zwana potocznie Lex TVN. Jest to projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Zmienia ona zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Lex TVN uderzy w TVN24

Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery. Z TVN-em walczy nie tylko PiS, ale i prorządowe media — przede wszystkim telewizja publiczna.

Od wielu lat redakcje informacyjne TVN i TVP wymieniają ciosy. W głównych programach informacyjnych stacji krytykuje się to, o czym mówi stacja konkurencyjna. Jest jednak odrobina nadziei na to, że kiedyś to się zmieni. Dowodem na to jest filmik sprzed 10 lat.

"Życzymy, aby byli coraz mocniejsi"

Jest to fragment programu "Info poranek" TVP Info 9 sierpnia 2011 r. Wówczas TVN24 obchodziło swoje 10-lecie. Dziennikarze TVP postanowili w duchu zawodowej solidarności złożyć życzenia konkurencji z tej okazji. Warto zobaczyć, ponieważ dziś takich słów zarówno w telewizji publicznej, jak i w TVN24 raczej nie usłyszymy.

Koledzy obchodzą 10. rocznicę inauguracji programu TVN24. Znamy ich wszystkich, prawie wszystkich - wyznała dziennikarka TVP Info.
Są od nas w dużej mierze, trzeba tak powiedzieć. Z okazji tego 10-lecia życzymy im wszystkiego najlepszego, aby byli coraz mocniejsi, bo nie ma to jak silna konkurencja, dzięki której i my stajemy się coraz mocniejsi - podsumował Sławomir Siezieniewski.
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić