Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Niezwykły poród. Pomogli ratownicy med. z Kalisza

2
Podziel się:

Ratownicy medyczni z Kalisza przyjęli poród w warunkach domowych. Dziewczynka jest cała i zdrowa i obecnie wraz z mamą przebywa na kaliskim Oddziale Położniczo-Ginekologicznym.

Niezwykły poród. Pomogli ratownicy med. z Kalisza
Ratownicy medyczni z Kalisza przyjęli poród w warunkach domowych (Facebook)

W nocy z poniedziałku na wtorek ratownicy medyczni otrzymali zgłoszenie, że jedna z mieszkanek Kalisza zaczęła rodzić w domu. Ratownicy szybko udali się we wskazane miejsce.

Osoba zgłaszająca poinformowała, że poród się już zaczął, widać już główkę. Kiedy ratownicy dojechali na miejsce, dziecko było już właściwie na świecie. Odcięli pępowinę, zabezpieczyli mamę i dziecko i przetransportowali je do szpitala - tłumaczy Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala w rozmowie z portalem kalisz.naszemiasto.pl.

To trzecie dziecko kobiety. Dziewczynka urodziła się zdrowa, dostała 10 punktów w skali Apgar. Zarówno mama jak i noworodek przebywają na oddziale położniczo-ginekologicznym przy ul. Toruńskiej w Kaliszu.

Ratownicy kaliskiego szpitala są szczęśliwi, że mogli pomóc przy porodzie i po raz kolejny zostali "wujkami".


Dzisiejszej nocy zostaliśmy po raz kolejny "wujkami". Arek i Bartek z zespołu P01032 z bazy głównej przyjęli poród w warunkach domowych. Mama i córka przekazane całe i zdrowe pod fachową opiekę do Szpitala w Kaliszu na oddział położnictwa - poinformowali Ratownicy Medyczni Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu na Facebooku.
Zobacz także: Wjechał busem w pieszą na przejściu. Nagranie wypadku w lubelskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Joan
6 miesięcy temu
Miesiac temu urodzilam w domu, pod prysznicem, z polozna ktos chce o tym artykul napisac?? O czyms co kiedys bylo normalne?? Ale dzisiaj juz wszyscy wierza ze bez kontroli medycznej to sie poza szpitalem nie da! Az w gazecie o tym pisza! Ot z zycia niewolnikow z wyboru!
Srom ziejący
6 miesięcy temu
Wieloródki mają zwykle szybkie i łatwe porody z wiadomych względów. Zdrowia dla położnicy i dziecka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić