Nowa gigantyczna figura Chrystusa. Ale Świebodzin może spać spokojnie

40

W Brazylii ukończono budowę zapierającego dech w piersiach posągu Jezusa. Nowo powstała figura Chrystusa Obrońcy jest o 5 metrów wyższa od słynnej statuy Chrystusa Zbawiciela w Rio De Janeiro. Posąg mierzy jednak o metr mniej niż ten znajdujący się w Świebodzinie.

Nowa gigantyczna figura Chrystusa. Ale Świebodzin może spać spokojnie
Chrystus Obrońca będzie trzecim do wielkości przedstawieniem Syna Bożego na świecie (Instagram, emersonruckert)

Ogromna statua Jezusa Chrystusa została wybudowana w Entacado, które jest oddalone od Rio de Janeiro o ponad półtora tysiąca kilometrów. Posąg Chrystusa Obrońcy wraz z cokołem mierzy 43 metry wysokości. Czyni go to trzecim co do wielkości przedstawieniem Jezusa na świecie, po Chrystusie Błogosławiącym w Indonezji oraz Chrystusie Królu Wszechświata w Świebodzinie.

Zbudowany w Brazylii posąg przedstawia Chrystusa rozkładającego ręce, co jest nawiązaniem do figury w Rio de Janeiro. Z wyciętego na kształt serca otworu opuszczono czerwoną tkaninę. Ma symbolizować to krwawiące serce Jezusa Chrystusa.

Zakończyli budowę Chrystusa Obrońcy. "Jestem wzruszony"

Prace wykończeniowe zostały ukończone w ubiegłym tygodniu. Architektem brazylijskiej konstrukcji jest Markus Moura.

Jestem wzruszony. To uczucie, którego nie potrafię do końca wyjaśnić – podkreśla autor posągu.

Budowa betonowej figury rozpoczęła się w 2019 roku. Prace zostały sfinansowane przez lokalne firmy. Pomysłodawcą projektu był burmistrz Adroaldo Conzatti, który zmarł na COVID-19 w marcu 2021 roku.

Na otwarcie jeszcze poczekamy. Budują park wokół posągu

Choć posąg został już ukończony, na oficjalne otwarcie dla zwiedzających trzeba będzie poczekać kilka miesięcy. Wokół statuy powstać ma park, w którym znajdować będą się sklepy, restauracje i punkty widokowe. Jego budowa finansowana jest z darowizn wspólnot religijnych.

Budowlańcy relacjonują, że figurę widziało na własne oczy już ponad 50 tys. pielgrzymów z 21 różnych krajów. Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chrystusa Robison Gonzatti zaznacza, że projekt powstał w oparciu o trzy pryncypia: wiarę, oddanie i wdzięczność.

Pomnik zwiedzać będzie można obecnie zwiedzać w soboty, niedziele i święta. Wizyta obejmuje oprowadzanie przez lokalnych przewodników.

Obejrzyj także: Różowy Chrystus ma skłonić kobiety do badań piersi

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić