Nowa metoda oszustów. Na "komunikację miejską"

0

Oszuści opracowali nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy od uczciwych obywateli. Nowa metoda polega na podszywaniu się pod przewoźników i oferowaniu kart miejskich w atrakcyjnych cenach. W czasach gdy korzystanie z komunikacji miejskiej stale drożeje, łatwo nabrać się na takie machlojki.

Nowa metoda oszustów. Na "komunikację miejską"
Uwaga na nową metodę oszustów (Twitter)

Z powodu inflacji i rosnących cen paliw w ciągu ostatniego roku bilety komunikacji miejskiej podrożały w praktycznie wszystkich polskich miastach. W drogim transporcie oszuści dostrzegli okazję na szybkie wzbogacenie się, oczywiście w sposób nielegalny.

Uwaga na nową metodę oszustów!

O nowej metodzie krętaczy poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych CERT Polska -  zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci, działający przy Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

Jak tłumaczą specjaliści, oszuści podszywają się pod prawdziwych przewoźników i przez Facebooka oferują karty miejskie upoważniające do tanich, a nawet darmowych przejazdów. Do tej pory odnotowano złodziei próbujących podszyć się pod przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w Warszawie i Wrocławiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Proceder oszustw w sieci. "Dla tych ludzi to praca"
Obserwujemy kampanię, w której przestępcy oferują na Facebooku zakup Wrocławskiej i Warszawskiej Karty Miejskiej w atrakcyjnej cenie. Link w poście prowadzi do strony wyłudzającej dane karty bankowej - czytamy w komunikacie CERT Polska.

Kiedy klikniemy atrakcyjnie wyglądającą ofertę, zostaniemy przekierowani do formularza, który musimy wypełnić naszymi danami osobistymi i numerami karty płatniczej. W ten sposób oszuści otrzymują dostęp do naszego konta bankowego. Następnym krokiem już tylko kradzież naszych pieniędzy.

Bądźcie ostrożni, a podejrzane strony zgłaszajcie do nas. Spodziewamy się podszyć pod innych przewoźników w dużych miastach! - ostrzega CERT Polska.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić