Chodzą po osiedlach domków jednorodzinnych. To proceder znany policji

61

Po Poznaniu chodzą fałszywi dekarze - ostrzega jeden z mieszkańców za pośrednictwem lokalnych mediów. Oszuści mają proponować wymianę rynny za spore pieniądze. Okazuje się, że perfidny proceder jest znany policji w całej Polsce.

Chodzą po osiedlach domków jednorodzinnych. To proceder znany policji
Fałszywi dekarze chodzą po osiedlach w Poznaniu. (Google Maps)

O sprawie pisze regionalny portal epoznan.pl. Z redakcją serwisu skontaktował się czytelnik poważnie zaniepokojony sytuacją, która go niedawno spotkała.

Chodzą po osiedlach i próbują naciągać ludzi

Mężczyzna twierdzi, że prawie stał się ofiarą oszustów, grasujących po osiedlach domków jednorodzinnych w Poznaniu. Teraz ostrzega innych mieszkańców.

Chciałbym przestrzec przed "dekarzami" na Ogrodach [osiedle w północno-zachodnim obszarze miasta - przyp. red.]. Kilku mężczyzn ledwo mówiących po polsku oferuje wymianę rynny za 300 zł, pokazując rzekome miejsca przecieków. Zwłaszcza tych za domem, których z ulicy nie widać - mieszkaniec Poznania napisał w wiadomości do epoznan.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Proceder oszustw w sieci. "Dla tych ludzi to praca"

Podejrzenia poznaniaka wobec nieuczciwych zamiarów rzekomych dekarzy mogą być słuszne. Policja od dawna donosi bowiem o oszustwach "na rynnę".

To przebiegła metoda oszustów, w ramach której podają się oni za dekarską ekipę remontową i proponują właścicielom domów wymianę rynien w "atrakcyjnej cenie". Zaczyna się od małych kwot, a kończy nawet na kilku tysiącach złotych "zaliczki".

Ofiarami krętaczy padają najczęściej osoby mieszkające samotnie i seniorzy. Policjanci po raz kolejny zwracają się do obywateli z ważnym i ciągle aktualnym apelem.

Policjanci apelują, aby nie wierzyć w "atrakcyjne oferty" i nie działać pod presją czasu. Przestrzegamy przed wpuszczaniem do domów nieznanych nam osób. Prosimy również, by przestrzec przez tego typu oszustwami naszych bliskich, zwłaszcza osoby starsze - naszych rodziców i dziadków, którzy nie korzystają na co dzień z internetu - podkreśla Polska Policja.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić