oprac. Robert Czykiel| 

Nowy sondaż wyborczy przed II turą. Jeden procent różnicy

33

Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Polacy nowego prezydenta wybiorą w niedzielę 12 lipca. Kolejny sondaż potwierdza, że znaczenie będzie mieć każdy głos.

Nowy sondaż wyborczy przed II turą. Jeden procent różnicy
Wybory 2020. Nowy sondaż dla Andrzeja Dudy (ASW / ArtService / Forum, RM, ASW / ArtService / Forum)

W weekend Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mieli mnóstwo pracy, bo kontynuowali podróż po Polsce i spotkania z wyborcami. Ich aktywność nie powinna dziwić. Kolejne sondaże pokazują, że każdy głos może mieć znaczenie.

Nowy sondaż. Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim

Z sondażu IBRiS dla WP wynikało, że bliżej zwycięstwa jest Trzaskowski. 47,2 proc. ankietowanych deklarowało oddanie głosu na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Andrzej Duda miał poparcie na poziomie 45,9 proc.

Jest jeszcze jeden nowy sondaż. Przeprowadził go United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Wyniki są inne, bo tym razem górą jest Duda.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Debata jest obowiązkiem, a nie przywilejem mediów

Obecny prezydent ma poparcie 46,8 proc. Z kolei na Trzaskowskiego chce głosować 45,9 proc. Badanie wykonano 4 lipca na grupie 1100 osób.

Różnica między kandydatami jest bardzo niewielka. Wciąż jest dużo osób niezdecydowanych. 7,4 proc. jeszcze nie wie, na kogo odda głos. Ta grupa może zadecydować o tym, kto będzie prezydentem do 2025 roku.

Duda i Trzaskowski mają ostatnie dni na przekonanie do siebie wyborców. II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić