Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Obama krytycznie o Polsce. Wiceszef MSZ odpowiada byłemu prezydentowi USA

95
Podziel się:

Barack Obama udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat zagrożeń dla ustroju demokratycznego. Były prezydent Stanów Zjednoczonych przytoczył przykłady państw, gdzie one występują, wskazując m.in. na Polskę. Wiceszef MSZ postanowił zareagować.

Obama krytycznie o Polsce. Wiceszef MSZ odpowiada byłemu prezydentowi USA
Barack Obama uważa, że demokracja jest w Polsce zagrożona. Szybka reakcja wiceszefa MSZ (Getty Images, Drew Angerer/Staff)

Były prezydent Stanów Zjednoczonych udzielił wywiadu telewizji CNN. Barack Obama powiedział w nim, że Węgry i Polska nie posiadają tak głęboko zakorzenionych tradycji demokratycznych, jak ma to miejsce w jego kraju. Wyraził jednak ubolewanie, że w ciągu dekady przekształciły się w państwa autorytarne.

Kiedy spojrzymy co się stało w miejscach takich jak Węgry czy Polska, które – oczywiście nie miały takich samych demokratycznych tradycji, jak my i które nie były tak głęboko zakorzenione – ale jeszcze 10 lat temu były funkcjonującymi demokracjami, teraz w gruncie rzeczy stały się państwami autorytarnymi – podkreślał Barack Obama (PAP).

Barack Obama o Polsce. Wiceszef MSZ reaguje na wywiad dla CNN

Szymon Szynkowski vel Sęk postanowił odnieść się do wywiadu Obamy dla CNN. Wiceszef MSZ wyraził opinię, że prezydent Stanów Zjednoczonych, przedkładając demokratyczne tradycje w swojej ojczyźnie na polskie realia, ostatecznie doszedł do błędnej refleksji.

Skoro można przedkładać tradycje amerykańskiej demokracji nad wielowiekowe tradycje polskiej demokracji, można też twierdzić, że w Polsce mamy dyktaturę. Brak wiedzy często prowadzi do błędnych refleksji – podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk (PAP).

Wiceszef MSZ podkreślił, że problem dotyczy nie tylko byłego prezydenta USA. Zauważył, że to już kolejny raz, gdy wobec polskiego rządu wysunięto zarzuty dotyczące autorytaryzmu.

(....) W tym przypadku, jak wiemy, już nie pierwszy raz – przyznał Szymon Szynkowski vel Sęk (PAP).
Zobacz także: Zobacz też: Biden odkręca decyzje Trumpa. Co to oznacza dla Ameryki i świata?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(95)
XYZ-
rok temu
Barak,ty juz miałeś swoje 5 minut a teraz spadaj
PolskiPolak
rok temu
Niech no on zajmie sie swoimi sprawiami. To klamca i podzegacz.
Czara
rok temu
Zgadzam sie z Obamą, ja zadnej demokracji w Polsce nie widzę, jest gorzej niż za komuny. Za niedługo dla niePISOWCOW stosy zapłoną.
NPełO
rok temu
A w Ameryce to Murzynów biją!
NPełO
rok temu
To w znacznej mierze zasługa kreciej roboty miejscowych eskimoskich i polackich PełO-zaprzańców, wypranych z tradycji i polskości, ich plucia na Najjaśniejszą Rzeczypospolitą. Oni są Równem naszego narodu!
DrAco
rok temu
Ta "odpowiedź" to tylko bełkot pana Sęka. Taki "pan nikt" (nikt - bowiem gdyby spytać o pana Sęka w jakimkolwiek miejscu na świecie - odpowiedzią byłaby tylko zdziwiona mina; z drugiej strony - trudno byłoby znaleźć na świecie osobę, dla której Obama byłby postacią nieznaną. Autorytaryzm, nepotyzm, zakłamanie, pazerność i gwałcenie demokracji to nie jakieś wyimaginowane zarzuty czy błędne refleksje tylko fakty. A te "wielowiekowe tradycje polskiej demokracji" to jedynie wytwór fantazji pana Sęka a jednocześnie świadectwo jego bardzo słabej znajomości powszechnej historii Polski.
David
rok temu
Friend in need is a friend indeed. To w sumie dobrze, że zalegalizował oficjalnie kościół szatana w USA, detroid i SF. Przynajmniej wiemy kim są a tutaj nie mówi się nikomu.
Adolfina
rok temu
po co komentujecie wypowiedzi tego mieszańca
zawsze
rok temu
komentuje, wyjaśnia itp WICEszef
Znaj Waść pr...
rok temu
Słowa polityka znanego i poważanego na całym świecie w wywiadzie dla jednej z największych światowych agencji informacyjnych i sprzeciw WICEministra o nieustalonym właściwie nazwisku... NO COMMENT
kon
rok temu
jak mozna robic zlo ,a mowic ,ze to jest dobro.
awsdzxc
rok temu
Odezwał się ten co zalegalizował "kościół szatana" w USA
piotr
rok temu
Z czego wywodzą się amerykańskie tradycje demokratyczne? Czy z zabijania Indian, czy z wykorzystywania niewolników? Ameryka to kraj kolonizatorów, osadników z Europy. Najpierw wytłukli Indian, a potem w wojnie domowej bili się między sobą. Mam wrażenie, że im bardziej jesteśmy samodzielni, tym głośniej krzyczą tacy byli prezydenci czy premierzy.
NS..
rok temu
A Angela z królem Europy chciała nam przysłać 7000 takich nauczycieli demokracji.Pani Angelo niech chciaż Polska się uratuje.Wy sobie poradzicie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić