Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Oburzające sceny w Białymstoku. Szukają kobiety

626

Do zdarzenia doszło w województwie podlaskim. Dwie studentki afrykańskiego pochodzenia zostały zaczepione przez agresywną kobietę. Nieznajoma obrzuciła je wyzwiskami o podłożu rasistowskim. Ofiary ataku zdołały zarejestrować zdarzenie telefonem komórkowym.

Oburzające sceny w Białymstoku. Szukają kobiety
Do ataku na studentki doszło na rogu Placu NZS i ul. Suraskiej (Facebook, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

O ataku na studentki powiadomił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK). Doszło do niego we wtorek 20 października około godziny 18. Młode kobiety zostały zwyzywane na rogu Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów i ul. Suraskiej w Białymstoku.

Rasistowski atak w Białymstoku. OMZRiK poszukuje sprawczyni

OMZRiK opublikował na Facebooku nagranie, na którym studentki zarejestrowały wyzywającą je kobietę. Sprawczyni używała obelg na tle rasistowskim, żądając, aby wynosiły się z Polski.

Mu******ie p**y, won z Polski! – wykrzykiwała kobieta na nagraniu zamieszczonym przez OMZRiK na Facebooku.

Przedstawiciele organizacji zawiadomili o zdarzeniu funkcjonariuszy policji. Za pośrednictwem social mediów zaapelowali także do osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości poszukiwanej kobiety.

Jeśli znasz tożsamość rasistki daj nam znać na omzrik@gmail.com, lub telefonicznie 572932323. Zapewniamy anonimowość – napisał przedstawiciel OMZRiK na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zgodnie z informacjami podanymi przez OMZRiK sprawczyni ataku na studentki może otrzymać karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Zdarzenie wywołało oburzenie wśród wielu internautów, którzy w komentarzach wyrazili wyrazy współczucia dla młodych kobiet.

Legendarna polska gościnność...
Jejciu, jak mi wstyd za takich ludzi.
Niestety to się dzieje... – komentowali nagranie użytkownicy Facebooka.

Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów to znane miejsce w Białymstoku. W ubiegłym roku doszło na nim do chuligańskiego ataku na uczestników Marszu Równości. Plac NZS był miejscem, z którego planowo ruszał zeszłoroczny marsz. Jednak jeszcze przed jego rozpoczęciem zaczęli się tam gromadzić przedstawiciele środowisk kibicowskich i skrajnej prawicy. Doszło nawet do tego, że organizatorzy prosili uczestników, aby nie odwiedzali placu przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zobacz także: Zobacz też: Macademian Girl: "W dzieciństwie dotknął mnie rasizm"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić