Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wparował do autobusu w Gdańsku. Pasażerowie byli przerażeni

638

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych podał informację o incydencie, do jakiego miało dojść w jednym z autobusów gdańskiej komunikacji miejskiej. Agresywny mężczyzna podobno krzyczał: "je**ć pe***ów".

Wparował do autobusu w Gdańsku. Pasażerowie byli przerażeni
Wytatuowany mężczyzna podobno wykrzykiwał wulgarne hasła w autobusie (Facebook @Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

Do zdarzenia miało dojść w nocy z czwartku na piątek. Z relacji przedstawionej przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wynika, że mężczyzna miał wykrzykiwać wulgarne hasła w autobusie N4, który odjechał o 2:00 z Dworca Głównego.

Jesteś pe***em? Jesteś ciotą?", "J***ć pe**ów! Cioty, geje i p***ły muszą się bać! - takie słowa miał wykrzykiwać wytatuowany mężczyzna.

OMZRIK zwraca się do wszystkich świadków zdarzenia i tych, którzy znają agresywnego mężczyznę. Jeżeli ktoś go rozpoznaje i mógłby pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszony jest o kontakt mailowy omzrik@gmail.com lub telefoniczny 572932323. Zapewniana jest pełna anonimowość.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Paweł Grzesiowski: Jesteśmy w fazie powtórki epidemii z marca

Policja na razie nic nie wie o zdarzeniu

Asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przekazał w rozmowie z trójmiejską "Gazetą Wyborczą", że na razie nikt nie powiadomił policji o takim zajściu.

W przypadku takich sytuacji należy w pierwszej kolejności powiadomić policjantów, żeby mogli zająć się sprawą. W związku z opublikowaną na portalu społecznościowym informacją, funkcjonariusze skontaktowali się z OMZRiK, poprosili o kontakt z osobą pokrzywdzoną i przekazali dalsze informacje o tym, w jaki sposób może zgłosić sprawę policji - zaznaczył Chrzanowski, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Teraz funkcjonariusze zabezpieczają monitoring. Sprawdzane są też wszelkie informacje związane z tym zdarzeniem. Jak przekazała policja, pewne ustalenia zostały już poczynione.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić