Odebrała telefon. Chwilę potem straciła 50 tys. złotych

413

26-letnia mieszkanka Chełma (woj. lubelskie) odebrała telefon z informacją, że posiada niewykorzystane środki na zagranicznym koncie bankowym. Aby je odzyskać, miała zainstalować specjalne aplikacje. Zrobiła to i popełniła kosztowny w skutkach błąd.

Odebrała telefon. Chwilę potem straciła 50 tys. złotych
26-latka uwierzyła, że posiada niewykorzystane środki na zagranicznym koncie bankowym (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, piotr290)

Jak informuje komisarz Ewa Czyż, do oszustwa doszło w ubiegły weekend. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Chełmie relacjonuje, że do 26-latki zadzwonił nieznajomy mężczyzna.

Mieszkanka Chełma padła ofiarą oszusta. Okradł ją na 50 tys. złotych

Rozmówca poinformował 26-latkę, że na jej zagranicznym koncie bankowym są zgromadzone środki pieniężne. Do ich pozyskania konieczne jest jednak zainstalowanie specjalnych aplikacji, które umożliwią zdalny dostęp do urządzenia.

26-latka zgodziła się na zainstalowanie aplikacji. Podała również rozmówcy swoje dane – nie tylko osobowe, lecz także umożliwiające logowanie do bankowości mobilnej. Była przekonana, że dzięki temu środki pojawią się na jej rachunku.

Zobacz także: Zobacz też: Wyskoczył z jadącego auta. Pościg za oszustem

Następnego dnia nieznajomy znowu zadzwonił do 26-latki. Poinformował chełmiankę, że wystąpiły pewne komplikacje oraz przekonał ją do zaciągnięcia kredytu, a także akceptacji przychodzących kodów autoryzacyjnych.

26-latka zorientowała się, że popełniła błąd, gdy z jej konta zniknęło 50 tys. złotych. Czym prędzej udała się na Komendę Miejską Policji w Chełmie, gdzie złożyła zawiadomienie w sprawie oszustwa.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić