Odwołano im zajęcia w szkole z powodu mrozu. Nagranie z Rosji mrozi krew w żyłach

Szerokim echem odbiło się w sieci nagranie wideo, na którym widać dzieci bawiące się na placu zabaw na Syberii. Zapewne nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że temperatura powietrza wynosiła nawet -50 stopni Celsjusza.

Odwołano im zajęcia w szkole z powodu mrozu. Nagranie z Rosji mrozi krew w żyłach
Dzieci nie odmówiły sobie zabawy (Facebook)

Ciężko wyobrazić sobie mróz, który spowodował odwołanie lekcji w niektórych szkołach na Syberii. Niskie temperatury w tym regionie są normalnością, jednak wartości, które odnotowały niedawno termometry, spowodowały konieczność podjęcia przez władze poważnych kroków.

W niektórych miejscach na Syberii temperatura pokazały już nawet -50 stopni Celsjusza. Śmiertelnie niebezpieczny mróz poskutkował zamknięciem niektórych placówek oświaty. Zajęcia odwołano uczniom z dziesięciu wiosek w odległym rosyjskim regionie Jakucji. Panuje tam zasada mówiąca, że dzieci nie muszą chodzić do szkoły, jeśli słupki rtęci wskazują poniżej -45 stopni C.

Zabójczy mróz nie pokrzyżował planów niektórych dzieci na zabawę. W sieci pojawiło się nagranie z Ust-Aldansky, gdzie najmłodsi bawili się na placu zabaw pomimo 48-stopniowego mrozu. Lodowaty klimat najwidoczniej nie zrobił na nich wrażenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić