o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Odwołano im zajęcia w szkole z powodu mrozu. Nagranie z Rosji mrozi krew w żyłach

Podziel się

Szerokim echem odbiło się w sieci nagranie wideo, na którym widać dzieci bawiące się na placu zabaw na Syberii. Zapewne nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że temperatura powietrza wynosiła nawet -50 stopni Celsjusza.

Odwołano im zajęcia w szkole z powodu mrozu. Nagranie z Rosji mrozi krew w żyłach
Dzieci nie odmówiły sobie zabawy (Facebook)
bESqfRdx

Ciężko wyobrazić sobie mróz, który spowodował odwołanie lekcji w niektórych szkołach na Syberii. Niskie temperatury w tym regionie są normalnością, jednak wartości, które odnotowały niedawno termometry, spowodowały konieczność podjęcia przez władze poważnych kroków.

W niektórych miejscach na Syberii temperatura pokazały już nawet -50 stopni Celsjusza. Śmiertelnie niebezpieczny mróz poskutkował zamknięciem niektórych placówek oświaty. Zajęcia odwołano uczniom z dziesięciu wiosek w odległym rosyjskim regionie Jakucji. Panuje tam zasada mówiąca, że dzieci nie muszą chodzić do szkoły, jeśli słupki rtęci wskazują poniżej -45 stopni C.

bESqfRdz

Zabójczy mróz nie pokrzyżował planów niektórych dzieci na zabawę. W sieci pojawiło się nagranie z Ust-Aldansky, gdzie najmłodsi bawili się na placu zabaw pomimo 48-stopniowego mrozu. Lodowaty klimat najwidoczniej nie zrobił na nich wrażenia.

bESqfRdF
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESqfRea
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić