Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Ojciec Andrzeja Dudy oburzony. "Dlaczego my się mamy wycofywać?"

854
Podziel się

Strefy wolne od LGBT mogą stać się przekleństwem dla pięciu województw. Deklaracje nietolerancji mogą spowodować brak wypłat pieniędzy z Unii Europejskiej. Sprawę skomentował Jan Tadeusz Duda, który ma pomysł jak "wykiwać" decyzyjny organ.

Ojciec Andrzeja Dudy oburzony. "Dlaczego my się mamy wycofywać?"
Jan Tadeusz Duda postanowił zabrać głos w sprawie pieniędzy z Unii Europejskiej (PAP, Radek Pietruszka)
bELdDxyZ

Szczegóły sprawy przedstawiła Renata Kijowska w materiale poniedziałkowego wydania "Faktów TVN". Pięć województw może stracić nawet 10 miliardów złotych dofinansowania z unijnego programu REACT-EU. Regiony te miałyby zostać pominięte z powodu przyjęcia tam uchwał anty-LGBT oraz Samorządowej Karty Praw Rodzin. Brak dodatkowych środków finansowych byłby wielką stratą i mógłby wpłynąć na zrezygnowanie z realizacji niektórych inwestycji.

Głos w sprawie postanowił zabrać Jan Tadeusz Duda. Przewodniczący Sejmiku województwa małopolskiego, a prywatnie ojciec prezydenta Andrzeja Dudy jest jedną z osób, która wspiera inicjatywy anty-LGBT. W rozmowie z "Faktami TVN" stwierdził, że nie ma podstaw do tego, aby wycofywać się z przyjętego jakiś czas temu stanowiska w tej sprawie.

bELdDxzb
Dlaczego my się mamy wycofywać z deklaracji, w której stwierdzamy, że nie chcemy, aby takie środowiska wywierały aż taką presję, również i przemocą? - powiedział w rozmowie z "Faktami TVN" Jan Tadeusz Duda.

Jan Tadeusz Duda przedstawił również swój pomysł na "wykiwanie" Unii Europejskiej. Jego zdaniem wystarczy zamienić nazewnictwo z "ideologii LGBT" na "ideologię płciowości kulturowej". Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy uważa, że kosmetyczna zmiana spowodowałaby pozytywną decyzję Unii Europejskiej w sprawie wypłat pieniędzy dla zagrożonych regionów.

Na przykład zastąpi się słowo "ideologia LGBT" słowem "ideologia płciowości kulturowej/neomarksistowska ideologia płciowości kulturowej" - stwierdził przewodniczący Sejmiku.
bELdDxzh

Zdaniem aktywistów pomysł Jana Tadeusza Dudy nie przyniesie zamierzonych skutków. Według jednej z nich nowe wersje dokumentów ze zmienionymi terminami spowodują tylko kompromitacje w oczach Unii Europejskiej i nie przyniosą oczekiwanych skutków.

Unia ich po prostu wyśmieje, bo to co oni zobaczą w angielskich wersjach dokumentów, to będzie to, że radni PiS są przeciwko płci - powiedziała Aleksandra Owca, krakowska działaczka społeczności, z którą porozmawiały "Fakty TVN".
Zobacz także: Kulisy ewakuacji z Afganistanu. Ambasador RP w Indiach: ''Byliśmy zaskoczeni''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdDxzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(854)
STAN2021
miesiąc temu
Dlaczego Bóg karze nas tymi Dudami?
Jest
2 miesiące temu
stary ale od syna nie mądrzejszy.
osa..
2 miesiące temu
mamy demokracje i nikt i nic nie może nam narzucać swoich poglądów dlatego żadna ideologia nie może mieć fory w żadnym kraju na świecie , to tacy sami ludzie i muszą być tak samo traktowani prawnie i społecznie i nie mogą domagać się dla siebie przywilejów czy enklaw dla siebie jako kogo ? nie są innym gatunkiem nie mogą mieć nic dodatkowo dla siebie , obowiązuje ich ta sama konstytucja , dlatego nie można czegokolwiek dodatkowo zapewniać ludziom z jakiejś ideologii i nie ważne jak się ideologia nazywa
bELdDxzD
456
2 miesiące temu
Skoro wycięliście komentarz to proszę go jeszcze raz, nie macie się co lękać, nikt Wam głów nie pourywa. Odrobinę odwagi "On ma pomysł jak wykiwać decyzyjny organ! Za nasze podatki siedzi i roi jak oszukać żeby dorwać się do kasy. Panie Duda, a nie przyszło Panu do głowy że jako katolikowi to nie wypada, a nie przyszło Panu do głowy że odmienności seksualne od zarania dziejów były, są i będą i głową muru Pan nie przebije, ani Wisły kijem nie zawróci. Nie ma co Pan chować głowy w piasek i udawać że problemu nie ma, zresztą zasadnym w tym momencie jest pytanie czy to jest rzeczywisty problem, czy wymyślony przez Pana kolesi w sukienkach, a w rzeczy samej czy to w ogóle jest jakiś problem, bo ja uważam że jeśli jest, to raczej tylko dla Was. Prostytucja. homoseksualizm, lesbijstwo, były od początku świata i są, więc zamiast marnować energię na walkę z wiatrakami lepiej ją spożytkować na lepsze cele ku rozwojowi społeczeństwa. Oni są wśród nas i tego Pan i jego kolesie nie zmienicie, oczywiście pod warunkiem - jeśli chcecie uchodzić za demokratów i tolerancyjnych światłych ludzi na miarę XI wieku. A tęcza? Cóż Wam strzeliło do głowy! To piękne zjawisko fizyczno-atmosferyczne i czego się go czepiacie, ludzie a nie żadna ideologia przyjęli ją za swój symbol wielorakich poglądów, kolorowych poglądów i cóż Wam to przeszkadza. A może u podstaw Waszej walki ideologicznej są obozy reedukacyjne i przymusowa ciężka praca dla tych jak ich określacie ideologii, a nie ludzi. Wie Pan, już jeden taki przed Panem tu był co promował strefy wolne od Żydów i domyśla się Pan jaki tego był koniec. Także może czas najwyższy się zreflektować i wycofać się z obłędu w który popadliście."
PISolak
2 miesiące temu
Ciemnogrod i nic więcej, widać że żyjemy już od dawna w XIX wieku. Gdzie ci ludzie pokończyli wyższe wykształcenia, chyba jak za komuny dwutygodniowy kurs i mgr a nawet doc.jest
sanohte
2 miesiące temu
Ojciec Anzeja Dudy jest nawet oburzony tym, ze w toalecie jest bidet. Szkoda na nich slow...
pikuś
2 miesiące temu
dudy to nie ludie to ideologia,wmawiają nam że to są ludzie a to tylko jest ideologia.
Gosc
2 miesiące temu
Dyktat unii jest nie doprzyjecia . Ci robią w swoich krajach nas to nie obchodzi. Mamy swój kraj i chcemy aby było według naszych zasad i naszego prawa. Najwyraźniej żaden kołchoz nie jest dobry.
Juhas
2 miesiące temu
A jak inna opcja dojdzie w przyszłości do władzy i z tej racji będzie promować strefy wolne od ciemnogrodu to co wtedy? Wyjadą za granicę?
Mikolaj
2 miesiące temu
U mnie wprowadzilem strefe wolna od dudy
Ola
2 miesiące temu
A kiedy wolne strefy od ideologii religijnej
Dudzie gratul...
2 miesiące temu
O “marksizmie kulturowym” pisał też w swoim manifeście terrorysta Anders Breivik, który 22 lipca 2011 zamordował 69 osób, w większości uczestników obozu młodzieżówki partii socjalistycznej. Breivik przejął ten koncept z tekstów Williama Linda, działacza amerykańskiej prawicy, który popularyzował go już w latach 80. Dla Linda “marksizm kulturowy” był dziełem małej grupy marksistów pochodzenia żydowskiego, którzy stworzyli go w celu zniszczenia zachodniej kultury. Był spiskiem, mającym na celu m.in. promowanie multikulturalizmu oraz kolektywistycznych teorii ekonomicznych.
jojo
2 miesiące temu
Ulubione przez polską prawicę sformułowanie “marksizm kulturowy” jest niemal dokładną kalką nazistowskiego terminu “Kulturbolschewismus” (“Kulturowy bolszewizm”), używanego do piętnowania sztuki niespełniającej nazistowskich kanonów. O “marksizmie kulturowym” pisał też w swoim manifeście terrorysta Anders Breivik.
bELdDxzv
Emigrant
2 miesiące temu
Jaki ojciec taki syn... Idealizowany w czasach PZPR teraz udaje, że tamte czasy go nie dotyczyły. Jakoś wszyscy po prawej stronie udają, że wykształcenie uzyskali w jakiś magiczny sposób. Włącznie z Naczelnikiem (chociaż on się za bardzo pracą nie zmęczył - bardziej jedzie na "popularności" brata bliźniaka). A w rzeczywistości było inaczej. Ciekawe, jak ojciec Kaczyńskich doprowadził do tego, że w czasach głębokiej komuny żyło im się tak dobrze? Odpowiedź jest prosta - wszyscy wtedy udawali opozycjonistów, a w rzeczywistości donosili na innych, żeby bronić własną skórę. A teraz udają świętych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić