Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Ostatni obraz Leonarda Da Vinci w prywatnych rękach. Właściciel będzie bogaczem

5
Podziel się:

Posiadacz obrazu "Salvator Mundi" już niedługo niesamowicie się wzbogaci. Wartość tego dzieła szacuje się na ok. 100 mln dolarów.

Ostatni obraz Leonarda Da Vinci w prywatnych rękach. Właściciel będzie bogaczem
(Getty Images)

Na ostateczną cenę będzie trzeba jednak poczekać. Dopiero 15 listopada jeden z największych domów aukcyjnych przeprowadzi licytację dzieła mistrza. Do tego czasu każdy może zobaczyć obraz w siedzibie Christie’s.

Prywatni kolekcjonerzy czy muzea? Lista zainteresowanych kupnem, ze względu na cenę, składa się z najbogatszych kolekcjonerów na świecie. Nie brakuje na niej jednak muzeów, które mogą spróbować przejąć dzieło z prywatnych rąk.

Obraz ma niezwykle ciekawą historię. Przez lata toczyły się wokół niego dyskusje, bo wielu specjalistów początkowo uznało go za podróbkę XV-wiecznego dzieła. Jednak wnikliwe analizy, trwające łącznie ok. 2 lata, pozwoliły ustalić, że bezsprzecznie jest on oryginałem - informuje serwis The Local.

Zobacz także: Nie przegap: Spektakularne nagranie z Islandii

"Zbawiciel świata" to obraz namalowany przez Da Vinci dla króla Francji Ludwika XII. Powstał w latach 1506−1513. Obraz przedstawia Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa, a w drugiej trzymającego szklaną kulę, będącą symbolem świata.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
woj
5 lata temu
Jako żywo Mona Lisa w męskim wydaniu.Mistrz się powtarzał ??
ooo
5 lata temu
Szklana kula symbolem Świata ??? Ciekawe bardzo ciekawe
Fart
5 lata temu
Za takie grosze( dla budżetu) to nasze Muzeum Narodowe powinno go kupić !!
leezac
5 lata temu
Szklana kula symbolizuje Świat. Hmm;) myślałem, że wtedy większość ludzi myślała że Ziemia jest płaska:) a co nie jest?:)
df
5 lata temu
lepiej żeby go zakupilo jakies muzeum, bo jak trafi do prywatnej kolekcji to nikt oprócz jej wlasciciela go już nie zobaczy. A takie talenty jak Da Vinci to wlasnosc całego swiata.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić