Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Ostatni obraz Leonarda Da Vinci w prywatnych rękach. Właściciel będzie bogaczem

8

Posiadacz obrazu "Salvator Mundi" już niedługo niesamowicie się wzbogaci. Wartość tego dzieła szacuje się na ok. 100 mln dolarów.

Ostatni obraz Leonarda Da Vinci w prywatnych rękach. Właściciel będzie bogaczem
(Getty Images)

Na ostateczną cenę będzie trzeba jednak poczekać. Dopiero 15 listopada jeden z największych domów aukcyjnych przeprowadzi licytację dzieła mistrza. Do tego czasu każdy może zobaczyć obraz w siedzibie Christie’s.

Prywatni kolekcjonerzy czy muzea? Lista zainteresowanych kupnem, ze względu na cenę, składa się z najbogatszych kolekcjonerów na świecie. Nie brakuje na niej jednak muzeów, które mogą spróbować przejąć dzieło z prywatnych rąk.

Obraz ma niezwykle ciekawą historię. Przez lata toczyły się wokół niego dyskusje, bo wielu specjalistów początkowo uznało go za podróbkę XV-wiecznego dzieła. Jednak wnikliwe analizy, trwające łącznie ok. 2 lata, pozwoliły ustalić, że bezsprzecznie jest on oryginałem - informuje serwis The Local.

Zobacz także: Nie przegap: Spektakularne nagranie z Islandii

"Zbawiciel świata" to obraz namalowany przez Da Vinci dla króla Francji Ludwika XII. Powstał w latach 1506−1513. Obraz przedstawia Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa, a w drugiej trzymającego szklaną kulę, będącą symbolem świata.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić