Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Oszuści wrócili do starej metody. Uwaga na przekręt z "tańszym abonamentem"

27

Oszuści znów mocno się uaktywnili. Tym razem postanowili, że będą nabierać ludzi przy użyciu starej metody. Polega ona na rzekomym sprzedawaniu tańszego abonamentu.

Oszuści wrócili do starej metody. Uwaga na przekręt z "tańszym abonamentem"
Tak teraz oszukują (Pixabay)

Takie oszustwa były całkiem popularne jeszcze kilka lat temu. Wówczas przestępca dzwonił głównie do osób starszych i przedstawiał się jako pracownik Telekomunikacji Polskiej. Oczywiście ta firma już nie istniała...

Nie wszyscy jednak o tym wiedzieli. Niektórzy dawali się nabrać i tym samym udostępniali oszustom szereg prywatnych informacji. Tego typu ataki kończyły się m.in. zaciągnięciem tzw. "chwilówki".

Oszuści w natarciu. Uważaj na automat

Teraz oszuści postanowili posłużyć się automatem, który kobiecym głosem mówi o kończącej się umowie.

Już wkrótce kończy ci się umowa na telefon, jeśli chcesz płacić mniej za abonament, wciśnij 1 aby porozmawiać z konsultantem, jeśli nie, wciśnij 2 - tak brzmi komunikat.

Serwis dobreprogramy.pl donosi, że konsultant to osoba, która próbuje wyłudzić dane. Jeden z internautów twierdzi natomiast, że po wciśnięciu dwójki, zostaniemy przekierowani na połączenie międzynarodowe i poniesiemy spore koszty.

Na jakie numery trzeba uważać? 734818156, 734818190 czy też 734818186. Niebezpiecznych numerów może być więcej. Powinniśmy być bardzo czujni i w razie wykrycia zagrożenia od razu reagować.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić