Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Oto ostatnie podrygi Donalda Trumpa. Na odchodne wprowadza zmiany

37

Donald Trump powoli zaczyna godzić się z koniecznością ustąpienia ze stanowiska. Jednocześnie prezydent USA dąży do zmiany dotychczas obowiązujących praw. Zainteresował się m.in. przywróceniem starych metod wykonywania egzekucji.

Oto ostatnie podrygi Donalda Trumpa. Na odchodne wprowadza zmiany
Donald Trump (PAP, PAP, EPA, Erin Schaff , POOL)

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych potwierdził, że Donald Trump zaproponował zmianę przepisów. Gdyby plany prezydenta doszły do skutku, doszłoby do przyspieszenia procesu przetwórstwa drobiu.

Jak podaje Scroll.in, propozycja Donalda Trumpa budzi kontrowersje. Eksperci mają obawy, że przyspieszenie procesu doprowadzi do zwiększenia liczby wypadków wśród pracowników. Wystąpią również utrudnienia w utrzymywaniu czystości, co może spowodować rozprzestrzenianie się salmonelli.

Donald Trump zmienia prawo w Stanach Zjednoczonych

Reforma, której domaga się Donald Trump, powinna być wprowadzana przez około dwa lata. Jednak prezydent USA dąży do przyspieszenia prac, aby zmiana weszła w życie jeszcze przed jego ustąpieniem.

To nierozważne dążenie do zmiany przepisów może okazać się śmiertelne w skutkach dla większości pracowników rzeźni – podkreśla Jessica Martinez, dyrektor wykonawcza National Council for Occupational Safety and Health (Scroll.in).

To nie wszystkie zmiany, jakich domaga się Donald Trump. Prezydent USA dąży do przywrócenia obecnie zakazanych metod dokonywania egzekucji. Gdyby jego reformy weszły w życie, osoby skazane na karę śmierci będą stawać przed plutonem egzekucyjnym lub na krześle elektrycznym.

Zobacz także: Zobacz też: Zaskakujący Donald Trump. Tego nie wiesz o prezydencie USA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić