o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Zamach na Jana Pawła II. Agca przemówił. Twierdzi, że prawdę zatajono

7
Podziel się

Mehmet Ali Agca - terrorysta i płatny zabójca, który strzelił do papieża Jana Pawła II 13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra, przemówił po latach. Twierdzi, że w sprawie zamachu nie wyjaśniono wszystkiego. Wskazał trop prowadzący do radzieckiego KGB.

Zamach na Jana Pawła II. Agca przemówił. Twierdzi, że prawdę zatajono
Ali Agca dzisiaj. (PAP)
bEsgLGJN

Media na całym świecie znów są zaskoczone. W przeddzień 40. rocznicy zamachu na Jana Pawła II, jego sprawca oświadczył, że nie wyjaśniono wszystkiego w tej sprawie.

Nowe wyznanie terrorysty

Mehmet Ali Agca powiedział agencji Ansa, że "na pewno nie wyjaśniono wszystkiego na temat zamachu na papieża Jana Pawła II. Jednak komisja Mitrochina we włoskim parlamencie odkryła trochę prawdy".

bEsgLGJP

Zeznania przed tą komisją złożył swego czasu sędzia Ferdinando Imposimato, który już nie żyje. Był zwolennikiem teorii o tzw. "bułgarskim tropie", gdzie doszukiwał się rozkazu zastrzelenia Karola Wojtyły, wydanego przez władze ZSRR.

Bułgarskie służby specjalne miały według tej teorii wynająć płatnego zabójcę Agcę na polecenie radzieckiego wywiadu wojskowego GRU. Zlecenie zabójstwa miało iść od osób zajmujących najwyższe pozycje w kierownictwie ZSRR.

Dodatkowo terrorysta przywołał wypowiedź byłego agenta KGB Wiktora Iwanowicza Szejmowa. Ten zaś w 1980 roku uciekł do USA. Głośno mówił o tym, że zamach zorganizowało KGB.

bEsgLGJV
Ale brakuje pamięci wielu w świecie pełnym wydarzeń - ocenił Ali Agca.

Do dziś jest to jedna z największych zagadek XXI wieku. Sam Ali Agca podczas śledztwa przedstawił 52 wersje zamachu i jego przyczyn. Po wyjściu z więzienia zmienił swoje życie i przyznał, że popełnił błąd.

bEsgLGJW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgLGKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Alan
3 miesiące temu
Niestety chybił
Capsel
3 miesiące temu
Nieważne co mówi płatny zabójca, wciąż kontrolowany przez swoich mocodawców. Zabójstwo zostalo zlecone przez mafię pedofilską z Watykanu, powszechnie znaną jako Opus Dei, która w ten sposób zastraszyła zarówno Jana Pawła II jak i Dziwisza, zmuszając ich do zgody na przejęcie władzy w Watykanie. Do niedawna Opus Dei uważano za sektę faszystowsko-pedofilska lecz nagle Jan Paweł II uczynił z tej podejrzanej sekty Miedznarodowa Prałaturę Watykanu,a nawet nazwał ich zbrojnym ramieniem Kościoła. Niestety, póki ten Kościół nie upadnie, nie poznamy prawdy tak o zamachu na Jana Pawła II jak i o wielu innych tajemniczych zgonach w Watykanie.
Czerwony
3 miesiące temu
No no, ZIUTA masz rację. Ginie najbogatszy Czech, sponsor tink tanku Klausa a po miesiącu wiemy, że to Moskwa wysadza Zachód. Czy to nie jest piękne ???? Musimy ograniczyć Koncerny albo One stworzą nam lepsze obozy niż "mają" Chincyki
bEsgLGKr
Wery
3 miesiące temu
Może Monika Jaruzelska coś wie, końcu jej tatuś byl na służbie u Rosjan
Michał
3 miesiące temu
Myślałem, że to był wiek XX
ziut
3 miesiące temu
Taki on mądry jakie jeszcze prawdy najprawdziwsze wygłosi . Wiadomo co może demokratyczny świat zainteresować już go poduczyli i dalej wykorzystują , a nie trzeba wypłacić mu milionów za ,,zdradzenie" takich prawd .Ci na zachodzie powinni mu się odwdzięczyć za te prawdy .
Niestety
3 miesiące temu
Mehmet mieszkał w Sartedt koło Hanoweru.Tam tez mieszkał sekretarz komunistycznej parti Niemiec,który jeździł ruskim samochodem Lada.Po zamachu na papieża dzieci tureckie cieszyły się.Rozdawano cukierki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić