Papież Franciszek gorzko do watykanistów. Przestrzegł ich

81

Papież Franciszek zwrócił się do dziennikarzy, którzy specjalizują się w opisywaniu spraw wokół życia Watykanu. Padły słowa, które z pewnością watykaniści zapamiętają na długie lata.

Papież Franciszek gorzko do watykanistów. Przestrzegł ich
Papież Franciszek zwrócił się z mocnym przesłaniem do watykanistów (Getty Images, Franco Origlia)

Papież Franciszek spotkał się z dziennikarzami, którzy specjalizują się w relacjonowaniu spraw bieżących z życia Kościoła. Przestrzegł ich, że ich rolą jest przede wszystkim walka ze złem.

Dziennikarstwo to nie jest tylko zawód, co misja, tak jak ma to miejsce w wypadku lekarza, który studiuje i pracuje po to, aby leczyć zło na świecie - mówił papież, podaje Vatican News.

Papież mówi wprost. "Kościół to nie parlament"

Papież podziękował watykanistom za ich pracę, jednak zwrócił uwagę na istotną kwestię odpowiedniego postrzegania swojej roli w Kościele. Podkreślił, że błędnym jest przypisywanie Kościołowi cech podobnych do funkcjonowania parlamentu czy firmy, bowiem ten nie jest żadną z tych instytucji.

Proszę was, pamiętajcie, że Kościół nie jest organizacją polityczną, w której jest lewica i prawica, jak w parlamencie. Niekiedy, niestety, dochodzi do takich redukcji w naszym postrzeganiu, skłania ku temu sama rzeczywistość. Ale to nie jest Kościół - mówił papież.
Nie jest on też wielką międzynarodową firmą, na której czele stoją menedżerowie analizujący przy stole, jak najlepiej sprzedać swój produkt. Kościół nie buduje siebie na podstawie własnego projektu, nie z siebie czerpie siłę, by iść naprzód, nie żyje strategiami marketingowymi - kontynuował Franciszek, dodając, że Kościół ma być odbiciem nauk Jezusa, tak, jak księżyc odbija światło Słońca i ma czerpać siłę od Boga, a nie z własnego wnętrza.
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić