Szczepionki przeciw COVID-19. Papież Franciszek zabrał głos

75

Papież Franciszek w liście do uczestników XXVII Szczytu Iberoamerykańskiego odniósł się do sytuacji pandemicznej na świecie i szczepień przeciwko COVID-19, które powinniśmy uważać za "powszechne dobro wspólne" - napisał papież.

Szczepionki przeciw COVID-19. Papież Franciszek zabrał głos
Papież Franciszek (Getty Images)

W środę 21 kwietnia Watykan opublikował oświadczenie papieża Franciszka zawarte w liście do uczestników XXVII Szczytu Iberoamerykańskiego. Ojciec Święty podkreślił, że szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 powinny być uważane za "powszechne dobro wspólne", wymagające "konkretnych działań inspirujących cały proces badań naukowych, produkcji i dystrybucji" preparatu.

Papież Franciszek zaznacza w liście, jak ważne jest, by szczepionki docierały do wszystkich potrzebujących. Potrzebujemy "nowych form solidarności na poziomie międzynarodowym i mechanizmów mających na celu zagwarantowanie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek, która nie będzie oparta na czysto ekonomicznych kryteriach, ale uwzględni potrzeby wszystkich, zwłaszcza najsłabszych i wymagających pomocy".

"Musimy wyjść z pandemii lepsi niż byliśmy przed nią"

Ojciec Święty podkreślił również, że powinniśmy wyjść z kryzysu pandemicznego lepsi niż byliśmy przed nim.

Przy różnych okazjach podkreślałem, że musimy wyjść z pandemii lepsi niż byliśmy przed nią. Obecny kryzys jest sprzyjającą okazją do tego, by przemyśleć relacje między osobą a ekonomią - oświadczył papież.

Przy okazji papież wzywa do zjednoczenia sił "by stworzyć nowy horyzont oczekiwań, w którym celem podstawowym nie będą korzyści ekonomiczne, ale ochrona życia ludzkiego"

Zobacz także: Franciszek o Iraku i koronawirusie. Szczere wyznania papieża
Autor: ESO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić