Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Szczepionki przeciw COVID-19. Papież Franciszek zabrał głos

54
Podziel się:

Papież Franciszek w liście do uczestników XXVII Szczytu Iberoamerykańskiego odniósł się do sytuacji pandemicznej na świecie i szczepień przeciwko COVID-19, które powinniśmy uważać za "powszechne dobro wspólne" - napisał papież.

Szczepionki przeciw COVID-19. Papież Franciszek zabrał głos
Papież Franciszek (Getty Images)

W środę 21 kwietnia Watykan opublikował oświadczenie papieża Franciszka zawarte w liście do uczestników XXVII Szczytu Iberoamerykańskiego. Ojciec Święty podkreślił, że szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 powinny być uważane za "powszechne dobro wspólne", wymagające "konkretnych działań inspirujących cały proces badań naukowych, produkcji i dystrybucji" preparatu.

Papież Franciszek zaznacza w liście, jak ważne jest, by szczepionki docierały do wszystkich potrzebujących. Potrzebujemy "nowych form solidarności na poziomie międzynarodowym i mechanizmów mających na celu zagwarantowanie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek, która nie będzie oparta na czysto ekonomicznych kryteriach, ale uwzględni potrzeby wszystkich, zwłaszcza najsłabszych i wymagających pomocy".

"Musimy wyjść z pandemii lepsi niż byliśmy przed nią"

Ojciec Święty podkreślił również, że powinniśmy wyjść z kryzysu pandemicznego lepsi niż byliśmy przed nim.

Przy różnych okazjach podkreślałem, że musimy wyjść z pandemii lepsi niż byliśmy przed nią. Obecny kryzys jest sprzyjającą okazją do tego, by przemyśleć relacje między osobą a ekonomią - oświadczył papież.

Przy okazji papież wzywa do zjednoczenia sił "by stworzyć nowy horyzont oczekiwań, w którym celem podstawowym nie będą korzyści ekonomiczne, ale ochrona życia ludzkiego"

Zobacz także: Franciszek o Iraku i koronawirusie. Szczere wyznania papieża
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(54)
Polak katolik
rok temu
a nasi i tak wiedzą lepiej. Zresztą - papież? Papież był przecież tylko jeden...
ffff
rok temu
franciszek juz sie nie liczy
Obywatel
rok temu
a nasza czarna mafia dalej swoje to jest tragedia jak wsłuchują się w słowa jakby nie patrzeć swojego przełożonego
Obserwator
rok temu
Wniosek jest prosty. Polski episkopat to schizmatycy albo idioci kwestionujący wypowiedzi papieża.
Fub
rok temu
„I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia”.
Guh
rok temu
Akwizytor szczepionkowy...
Megi
rok temu
nawracajmy się i odmawiajmy różaniec. to jest szczepionka na wirusa.
Ndjd
rok temu
No i tu mam dylemat. Nie wierzę szczepionkom, przez to przestaje wierzyć Papieżowi...
CNNNC
rok temu
Powszechne dobro wspolne to stanowisko Franciszka papieza . Nie wiem czy rozumie to co mowi . Wstrzykiwanie obcych przemyslanych genow do krwi jest bardzo ryzykowne z niewiadomymi skutkami . Franciszek papiez sluzy jako tuba propagandowa ludzi ktorzy mowia o depopulacji . Mowia o ekolopgii , a na wlasna plaze w Stanach sprowadzaja piasek z Karaibow
Wierzący
rok temu
Papież sprawia wrażenie "oderwanego" od wiary K.K. w Polsce. "Relacje między osobą a ekonomią" polski kler przemyślał już dawno, dawno temu. Co w tej kwestii postanowił, wierni bardzo dotkliwie odczuwają na własnej skórze każdego dnia i przy każdej nadarzającej się okazji. W tej kwestii, to nawet chyba nie uznają dogmatu o nieomylności Papieża, gdyż w sposób tak konsekwentny i zatwardziały w swej wymowie, stawiają USŁUGĘ ponad POSŁUGĘ (nie zapominam o naprawdę nielicznych wyjątkach od tej reguły). W naiwności swojej jestem pełen nadziei że faktycznie Wierni wyjdą z tej pandemii ubogaceni w sposób duchowy. Natomiast mój pragmatyzm wręcz krzyczy, że polski kler wyjdzie z niej tylko BOGATSZY. To taki znak czasów. Polskich czasów.
naszych
rok temu
klechów nie przekona
666
rok temu
Polscy Katobojownicy płaczą teraz i planują schizme zapewne...
wulgo@wp.pl
rok temu
Wiadomo, że USA jest własnością Izraela! Ale ostatnio podobno Izrael obiecał Chinom dać całe to USA w prezencie!
Maranatha
rok temu
Jezu, Ty się tym zajmij.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić