Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. GGG
|

Abp Jędraszewski nagrodzony. Został porównany do papieża Franciszka

152
Podziel się:

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski z nagrodą "Feniks Złoty" za 2020 r. Przyznający nagrodę uzasadniając ją, porównali krakowskiego hierarchę do papieża Franciszka.

Abp Jędraszewski nagrodzony. Został porównany do papieża Franciszka
Abp Marek Jędraszewski odebrał nagrodę (Archidiecezja Krakowska)

Stowarzyszenia Wydawców Katolickich postanowiło wyróżnić abp Marka Jędraszewskiego w ramach odbywających się corocznie od 1999 r. Targów Wydawców Katolickich. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa uroczysta gala przyznania nagrody została przełożona z terminu wiosennego - tradycyjnie wówczas się odbywa, na marzec.

Za co nagroda?

Organizatorzy, uzasadniając przyznanie nagrody abp Markowi Jędraszewskiemu, napisali, że duchowny podąża śladem papieża Franciszka. Nie zabrakło także odniesienia do tematów często poruszanych przez Kościół tj; aborcja, feminizm czy ekologia.

W ślad za papieżem pokazuje, że trzeba myśleć, to znaczy opisywać rzeczywistość, walczyć o prawdę, nie szukać wrogów, ale pokazywać nowe lub stare, lecz ubrane w nowe szaty ideologie: gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm, które są groźne dla człowieka i ludzkiej cywilizacji - czytamy w uzasadnieniu.
Pozostaje trwałym filarem, niepodważalnym i autentycznym autorytetem, przede wszystkim zaś duchowym przewodnikiem dla potrzebujących wsparcia ludzi Kościoła - dodali członkowie Kapituły przyznającej nagrodę.

Podziękowania Jędraszewskiego

Metropolita krakowski odbierając nagrodę, nie ukrywał radości z faktu otrzymania jej.

Jestem bardzo wdzięczny Stowarzyszeniu Wydawców Katolickich, że przez promocję wspaniałych dzieł polskiej kultury, pozwala się wielu nowym pokoleniom Polaków zakorzeniać się w jej najwybitniejszych dziełach i dzięki temu na nowo wyłaniać się z polskiej ojczyzny - powiedział hierarcha.

Kariera Jędraszewskiego

Abp Marek Jędraszewski od 2017 r. zajmuje stanowisko metropolity krakowskiego. Duchowny jednocześnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego. Wysoki przedstawiciel Kościoła słynie m.in z ostrych ataków na środowisko LGBT.

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił metropolita podczas jednej z mszy. 
Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(152)
anty
rok temu
nagrodzony za głupotę
stan
rok temu
a niech się kiszą !
Piotr
rok temu
Hańbisz . Hańbi Ołtarz Ojczyzny. Już niebawem my wierni pogonimy tego paetzowego niegodziwca z tego świętego miejsca.
gorszy sort
rok temu
Rząd z klerem urządzili sobie własny świat za nasze pieniądze.
maciek
rok temu
jeszcze trochę a Watykan przeniosą do Krakowa
Katolik
rok temu
Nagrode za gardzenie ludżmi nazywanie zarazą
Emerytka
rok temu
To przez takich przedstawicieli kościoła i tych, którzy przyklaskują takim tekstom ludzie odchodzą.
RTE
rok temu
Co Jezus powiedział na temat krzywdzenia dzieci ? Ewangelia Mateusza rozdział 18 wersety od 2 do 6 : „A on zawołał małe dziecko, postawił je wśród nich 3 i powiedział: „Zapewniam was, że jeśli się nie zmienicie i nie staniecie jak dzieci, to w ogóle nie wejdziecie do Królestwa Niebios. 4 A kto stanie się pokorny jak to dziecko, ten będzie największy w Królestwie Niebios. 5 Kto by przyjął jedno z takich dzieci ze względu na moje imię, ten przyjmuje także mnie. 6 Ale kto by doprowadził do upadku jednego z tych małych, którzy we mnie wierzą, lepiej byłoby dla niego, żeby mu zawieszono na szyi wielki kamień młyński i utopiono go w morskiej głębinie.”
RTE
rok temu
A co apostoł Paweł mówi na temat tego jaki powinien być duchowny ? 1 list apostoła Pawła do Tymoteusza rozdział 3 wersety od 1 do 7 : „Oświadczenie to jest wiarogodne. Jeżeli mężczyzna ubiega się o urząd duchownego, to pragnie wspaniałej pracy. Dlatego też duchowny winien być człowiek nieposzlakowany, mąż jednej żony, zachowujący umiar w nawykach, trzeźwego umysłu, porządny, gościnny, wykwalifikowany do nauczania, nie awanturujący się po pijanemu, nie skory do bicia, lecz rozsądny, nie wojowniczy, nie miłujący pieniędzy, bardzo dobrze przewodzący własnemu domowi, mający dzieci podporządkowane z całą powagą (bo jeśli mężczyzna nie umie przewodzić własnemu domowi, jakże będzie się troszczył o kościół Boży?), nie nowo nawrócony, żeby czasem nie nadął się pychą i nie podpadł pod osąd wydany na Diabła. Ponadto winien mieć bardzo dobre świadectwo od osób postronnych, żeby nie popadł w pohańbienie i w sidło Diabła.”
Koniec
rok temu
Pycha i buta kroczy przed upadkiem. Oby jak najszybciej!!!
Anusia
rok temu
Hańba piekło sie juz gotuje!!!! i mam nadzieję że wszyscy tacy jak on tam trafia.
Ola
rok temu
Przydzielają sobie nagrody, dzielą się kasą państwową jestem ciekawy jak to długo jeszcze potrwa !!!
Ejak
rok temu
Ale przecież właśnie on, na wielu płaszczyznach radykalnie mija się z naukami i poglądami Franciszka...
Dziwisz
rok temu
Jędraszewski porównany do papieza...chyba do JP2
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić