Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Papież o wojnie w Ukrainie. Jedno zdanie rozsierdziło ludzi

Na oficjalnym profilu na Twitterze papieża Franciszka pojawił się wpis dotyczący wojny w Ukrainie, prawdopodobnie zbrodni w Buczy. Jedno zdanie głowy Kościoła katolickiego rozsierdziło internautów. Dziennikarz Jerzy Bokłażec nazwał słowa papieża "moralnym skandalem".

Papież o wojnie w Ukrainie. Jedno zdanie rozsierdziło ludzi
Papież Franciszek wciąż nie wymienia agresora w wojnie w Ukrainie. Wielu nie może mu tego wybaczyć (PAP)

Kolejny dzień rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Jak poinformowała strona ukraińska, co najmniej 400 osób zginęło w Buczy w obwodzie kijowskim podczas rosyjskiej okupacji. To niestety niejedyne szokujące wieści. Masowe zabójstwa miały miejsce również m.in. w Borodziance, miejscowości położonej na północny zachód od Kijowa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W sprawie mordu w Buczy zabrali głos już niemal wszyscy światowi liderzy. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden nazwał masakrę zbrodnią wojenną.

Ten człowiek jest brutalny i to, co się dzieje w Ukrainie jest oburzające. Byłem krytykowany, kiedy nazwałem Putina zbrodniarzem wojennym. Widzieliśmy, co stało się w Buczy. On jest zbrodniarzem wojennym - dodał prezydent USA.

"Wszyscy jesteśmy winni"? Komentarz Franciszka

Trzeba płakać na grobach. Nie zależy nam już na młodych? Napawa mnie bólem, to co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni! #Pokój #Ukraina - czytamy w poście.

Wpis papieża wzbudził falę oburzenia. Wiele osób uważa, że papież rozmywa odpowiedzialność bezpośrednich sprawców zbrodni wojennych.

Nie Ojcze Święty, w tym przypadku winna jest Rosja - napisał jeden z użytkowników.
Każdy człowiek posiada imię, każdy się jakoś nazywa. ZŁO też posiada nazwę. Dosyć pisania "My" - wtórowała druga użytkowniczka.
Co to za bełkot? Ukraińscy żołnierze którzy bronią swojej ziemi i swoich ludzi też są winni??? - dopytał trzeci.

Do sprawy odniósł się również dziennikarz Jerzy Bokłażec. Potępił "neutralność" papieża, uznając ją za moralną klęskę Franciszka.

Franciszek upada coraz niżej, a wraz z nim cały Kościół, którego głosem jest papież. To, co mówi – i o czym nie mówi – "namiestnik Chrystusa" w chwili, gdy wychodzą na jaw kolejne zbrodnie wojsk Putina, jest moralnym skandalem. I kompromitacją religii jako źródła moralności - napisał na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić