Karolina Woźniak| 

Parking pod Ikeą wypełnił się muzułmanami. Setki osób

650

IKEA w Niemczech umożliwiła setkom muzułmanów skorzystanie z parkingu podczas modlitwy. Mogli dzięki temu wspólnie się modlić, zachowując dystans społeczny.

IKEA udostępniła muzułmanom parking, żeby wierni mogli się modlić, a jednocześnie stosować się do nakazów.
IKEA udostępniła muzułmanom parking, żeby wierni mogli się modlić, a jednocześnie stosować się do nakazów.

W weekend muzułmanie na całym świecie obchodzili Id al-Fitr - święto dziękczynienia obchodzone na koniec ramadanu. Konieczność zachowania dystansu społecznego uniemożliwia im jednak ostatnio modlitwę w dużej grupie.

Muzułmanie modlili się na parkingu pod IKEĄ. Sklep udostępnił im miejsce

Wiele meczetów nie jest w stanie pomieścić takiej liczby muzułmanów i lokalna społeczność nie może się gromadzić. Jednak niedaleko Frankfurtu znajduje się meczet, którego imam wpadł na niestandardowy pomysł.

Imam zdecydował się zapytać pobliska IKEĘ o to, czy wierni mogliby skorzystać z parkingu przy sklepie. Dzięki wielkiej przestrzeni muzułmanie mogliby modlić się, przestrzegając zasad dystansu społecznego. Wszystko po to, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W wywiadzie dla BBC przewodniczący meczetu Kadir Terzi powiedział, że zwrócił się do IKEI o pomoc. Szukał alternatywnego miejsca, w którym ludzie mogliby się swobodnie modlić.

Meczet wydał oświadczenie, dziękując sklepowi, który znajduje się tuż przy świątyni. "Chcielibyśmy podziękować policji Wetzlar, urzędowi porządkowemu Wetzlar, zarządowi IKEI Wetzlar, braciom i wszystkim, którzy przyczynili się do umożliwienia odbycia tej niezwykłej modlitwy" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także: Ikea ponownie otwarta. Oblężenie sklepów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić