Piękny gest warszawiaka. Tak przebrany rusza codziennie na Dworzec Centralny

Mieszkaniec Warszawy zorganizował nietypową akcję, która ma na celu rozweselić dzieci przyjeżdżające z Ukrainy. Przebiera się za dinozaura i rozdaje słodycze na Dworcu Centralnym. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Piękny gest warszawiaka. Tak przebrany rusza codziennie na Dworzec Centralny
Akcja ma na celu choć trochę rozweselić dzieci przyjeżdżające z Ukrainy. (Facebook)

Dworzec Centralny w Warszawie to miejsce, do którego cały czas przybywają uchodźcy z Ukrainy. Wśród nich najwięcej jest kobiet i dzieci. Jeden z mieszkańców Warszawy wpadł na pomysł, jak choć trochę umilić im czas spędzony na dworcu.

Niezwykła akcja dla dzieci z Ukrainy

Tomasz Grzywiński postanowił przebierać się za dinozaura i rozdawać maluchom słodycze.


Przebieram się za dinozaura i chodzę codziennie w strefie "matek z dziećmi" rozdaję łakocie na Dworcu Centralnym. [...] Przerób słodyczy, soczków, owoców etc. jest niesamowity - tam cały czas przybywają nowe dzieci - napisał w mediach społecznościowych.

Warszawiak poprosił o wsparcie. Ponieważ dzieci cały czas przybywa, słodycze i drobne upominki szybko się kończą. Każdy, kto chce wesprzeć tę małą akcję może pomóc. W kawiarni Kubek w Kubek przy Grażyny 16 znajduje się pojemnik, do którego można wrzucić łakocie czy zabawki dla maluchów z Ukrainy.

Jak dodaje pan Tomasz taki drobny gest to namiastka normalności dla dzieci, które musiały opuścić swoje domy. "Część z nich śpi na ziemi, część w wózkach a część na rękach rodziców. Możliwość zbicia piątki, przytulenia się do dinozaura czy mały słodycz to dla nich, chociaż chwilka na wyrwanie się z dworcowego marazmu" - dodaje.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Działania USA w trakcie wojny na Ukrainie. "Wzór na przyszłość"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić