Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Pierwsza dama Ukrainy trafiła do szpitala. Lekarze informują o jej stanie

3

Jak donosi biuro prezydenta Ukrainy, żona Wołodymyra Zełenskiego, Ołena Zełenska jest zarażona koronawirusem. Pierwsza dama została skierowana do szpitala w Kijowie. Jej stan pozostaje stabilny.

Pierwsza dama Ukrainy trafiła do szpitala. Lekarze informują o jej stanie
Ołena Zełenska wraz z mężem Wołodymyrem. (Photo by Sergei Chuzavkov/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Biuro prezydenta poinformowało we wtorek, że u Ołeny Zełenskiej stwierdzono koronawirusa. Zdiagnozowano u niej obustronne wielosegmentowe zapalenie płuc spowodowane przez wirusa SARS-CoV-2 i przewieziono ja do jednego z kijowskich szpitali

Jak twierdzą lekarze, choroba ma umiarkowanie ciężki przebieg, a stan pierwszej damy pozostaje stabilny i nie wymaga podawania tlenu przez respirator. Ma ona znajdować się pod stałą obserwacją w odizolowanej sali szpitalnej

Czytaj także:

Koronawirus u pierwszej damy

O pozytywnym wyniku testu na COVID-19, Zełenska informowała już w piątek, jednak dopiero we wtorek powiadomiły o tym oficjalne czynniki. Powodem była konieczność przewiezienia żony prezydenta do szpitala. Wcześniej nie występowały u niej żadne symptomy choroby.

Jednocześnie potwierdzono, że u Wołodymyra Zełenskiego oraz ich dwójki dzieci testy dały rezultat negatywny. Co ciekawe, przywódca Ukrainy sam twierdził niedawno, że chętnie zaraziłby się koronawirusem, aby pokazać ludziom, że da się z niego wyleczyć. Jak się okazało - nie udało mu się to.

Ołena Zełenska jest żoną obecnej głowy państwa od 2003 roku. Przez lata wraz z mężem, byłym satyrykiem, zajmowała się pisaniem tekstów dla tworzonego przez nich kabaretu "Kwartał 95".

Zobacz także: Najazd turystów na Hel. Niemal wszyscy zapomnieli już o pandemii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić